Įrašai

2018 01 15

LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO 100-MEČIO PAMINĖJIMO
PROGRAMA

Akcijų bei konkursų ciklas „Kartu mes – Lietuva“:
Akcija „Šimtas gražiausių eilėraščių Lietuvai“: skaitytojams bus išdalinta 100 vokų su eilėmis. Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34). Vasario 1 – kovo 13 d.
Šventinė valanda „Pasitinkame Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį“: senų plokštelių perklausa su kolekcionieriumi K. Sakalausku. Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34). Vasario 15 d. 15 val.
Akcija „100 bilietų“: Vasario 16 d. - kovo 11 d. dovanosime 100 nemokamų bilietų naujiems skaitytojams. Visos bibliotekos.
Lietuviškos literatūros populiarinimo akcija „100 knygų – ne riba“, skatinanti siekti rekordo – perskaityti 100 ir daugiau lietuvių autorių knygų. 2016 vasaris – 2018 vasario 15 d. Baigiamasis akcijos renginys, apdovanojimai. Šiaurinė biblioteka (Pušaloto g. 55). Kovo 7 d. 16 val.
Miesto pradinių klasių mokinių skaitymo skatinimo konkursas „Šimtmečio išmintis knygose sudėta“. Smėlynės biblioteka (Smėlynės g. 49). Balandžio 10 d. 13 val.
Miesto pradinių klasių mokiniams ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniams skirtas filmuoto sveikinimo (iki 1min.) konkursas „Sveikiname Lietuvą“. 2018 m. sausis – gegužė. Baigiamasis konkurso renginys, apdovanojimai. Šiaurinė biblioteka (Pušaloto g. 55). Gegužės 7 d. 12 val.

Literatūrinių skaitymų ciklas „Lietuvos didieji“:
Programa Just. Marcinkevičiui. Skaito „Liekupio“ bendruomenės nariai. Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34). Kovo 20 d. 17 val.
„Maironis. Ant aukuro širdį nešiau...“. Skaito aktorė V. Kochanskytė (Klaipėda), P. Venclova (Kaunas). Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34). Balandžio 25 d. 17 val.
Just. Marcinkevičiaus „Donelaitis“. Skaito muziejininkas A. Daukša. Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34). Lapkričio 19 d. 17 val.

Susitikimų ir knygų pristatymų ciklas „Lietuvos istorijos įkvėpti“:
G. Viliūnės istorinių romanų „Karūna be karalius“, „Vilniaus madona“, „Magdalė, smuklės merga“ ir „Imperatoriaus meilužė“ pristatymas. Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34). Kovo 7 d. 17 val.
I. Jakubavičienės knygos „Duetas: Antanas ir Sofija Smetonos“ pristatymas. Smėlynės biblioteka (Smėlynės g. 49). Kovo 14 d. 17 val.

Edukacijų ciklas „Geltona, žalia, raudona“
Tautinės atributikos kūrimo dirbtuvėlės. Vaikų biblioteka „Žiburėlis“ (Parko g. 49). Vasario 26 bei balandžio 23 d.
Lietuvos žemėlapio dėlionė iš rudens gėrybių „Lietuva – rudens ornamentuose“. Biblioteka „Židinys“ (Nemuno g. 76). Rugsėjo 5 d.

Protmūšių ciklas „100 nepriklausomybės žingsnių“:
Viktorina senjorams „Apie Lietuvos istoriją“. Parko biblioteka (Parko g. 37). Sausio 24 d. 15 val.
Protmūšis jaunimui ir suaugusiems „100 klausimų apie Lietuvą“. 1 etapas. Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34). Sausio 30 d. 17 val.
Protmūšis jaunimui ir suaugusiems „100 klausimų apie Lietuvą“. 2 etapas. Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34). 2 etapas. Spalio 16 d. 17 val.
Viktorina „Lietuvos piliakalniai“. Šiaurinė biblioteka (Pušaloto g. 55). Kovo 14 d.

Parodų ciklas „Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį“:
Literatūros paroda bibliotekos languose „Iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio liko 100 dienų“: eksponuojamos knygos ir kalendorius, skaičiuojantis, kiek dienų liko iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio. Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34). Sausio 3 – vasario 16 d.
Literatūros paroda „Šimtas gražiausių eilėraščių Lietuvai“. Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34). Vasario 1 – kovo 13 d.
Kolekcionieriaus V. Kazlausko pirmąkart eksponuojama paroda „Unikalūs vokai“ (išleisti lietuvių išeivių užsienyje). Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34). Vasario 1 – kovo 13 d.

Konferencija „Iškilios Panevėžio krašto moterys“. Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34). Lapkričio 27 d. 10 val.