Lėlių teatras „Pagrandukas“

Lėlių teatras „Pagrandukas

Lėlių teatras „Pagrandukas“ įkurtas vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda“ bibliotekininkių.

Pirmasis spektakliukas buvo parodytas 1990 m.

Per šį netrumpą laikotarpį bibliotekos lėlių teatras apkeliavo visas miesto vaikų bibliotekas, pasirodė daugelyje vaikų lopšelių darželių, mokyklų, miesto šventėje Nepriklausomybės aikštėje, pabuvojo lėlių teatrų festivalyje Rokiškyje, dalyvavo „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos projekte „Sako pasakos gyvena...“.

„Pagranduko“ repertuare 6 vaidinimai: Kosto Kubilinsko „Katinėlis ir gaidelis“ ir „Kaip katinėlis ir gaidelis sutiko Naujuosius Metus“ pagal Vytauto Rudoko „Katinėlio ir gaidelio trobelėje“, Velykinis vaidinimas pagal Danutės Čiurlionytės pasaką „Kiškis Piškis baltasis bajoras“, „Lietaus lašeliai“ pagal Violetą Palčinskaitę, Antano Gudelio „Kaip senis avižas sėjo mėnesienoje“ ir „Miško biblioteka“.

Pastarasis ypač mėgiamas pačių mažiausių, dar tik pradedančių skaityti ar besiruošiančių lankyti biblioteką. Jo pagalba vaikams pravedami edukaciniai užsiėmimai. Bibliotekininkių rankose atgiję lėlės, visiems gerai pažįstami pasakų veikėjai - lapė, katinėlis, mergaitė Onutė ir miško bibliotekos bibliotekininkas nykštukas Bukas - žaismingai supažindina mažuosius su biblioteka, paaiškina kokios yra naudojimosi ja taisyklės, kaip tapti bibliotekos skaitytoju, moko gražiai elgtis su knygelėmis ir kviečia mažuosius žiūrovus jau ne į miško, o į tikrą vaikų biblioteką.