Vaikų knygos šventė

Vaikų knygos šventes Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ pradėjo organizuoti 1996 m.

Greitai šventės renginių žiūrovai ir dalyviai nebetilpo į mažas Vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda“ patalpas - bibliotekos organizuojama Knygos šventė tapo viso miesto vaikų Knygos švente ir vyksta Panevėžio Muzikiniame teatre (Nepriklausomybės a. 8).

Tai kasmetinis renginys mažiesiems miesto gyventojams, jų tėveliams, seneliams, pedagogams.

Knygų šventės metu vaikai turi galimybę susitikti su rašytojais, aktoriais, knygų leidėjais bei herojais, yra aktyvūs šventės dalyviai: rengia savo darbų parodas, knygų pristatymus - inscenizacijas, dalyvauja viktorinose, koncertuoja…


Vaikų šventė 2015. „Kur takelis pasuka, rasi gražią pasaką"

2015 11 24

page 500Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ lapkričio 12 dieną visiems miesto vaikams padovanojo šventę. Muzikinio teatro patalpose vykusiame renginyje dalyvavo ne tik mažieji panevėžiečiai, bet ir jų mokytojai, tėvai, seneliai.

Šventę atidarė į septynių nykštukų ir snieguolės personažus įsikūniję „Šaltinio“ progimnazijos antrokai kartu su vadove S. Varanauskiene bei pasakų fėja persirengusia bibliotekos vedėja A. Bratkauskiene.

Skaityti daugiau...

Vaikų šventė 2014. „K. Donelaitis mūsų metuose““

2015 11 24

page 5001Lapkričio 13 d. į Panevėžio muzikinį teatrą sugužėjo būrys vaikų. Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ mažuosius panevėžiečius sukvietė į vaikų šventę.

Muzikinio teatro scena buvo padabinta iš pirmo žvilgsnio rodos bet kokia tvarka išbarstytomis raidėmis, tačiau ėmus jas grupuoti, dėlioti susideda užrašas ,,Knyga – raktas į pažinimą. Mūsų metai”. Turbūt ne vienam iškilo klausimas, kodėl būtent toks sakinys? O gi pirmiausia todėl, kad atvertus knygą, atrandi daug raidžių, kurių perskaitymas leidžia pažinti pasaulį, tobulėti. Knyga – tai raktas, padedantis atrakinti visas pasaulio pažinimo paslaptis… Antroji priežastis yra ta, jog „Žalioji pelėda“ šiais metais įgyvendino projektą „Knyga – raktas į pažinimą. Mūsų metai“. Kadangi 2014 metai, minint grožinės lietuvių literatūros pradininko K. Donelaičio 300 metų jubiliejų, paskelbti šio žymaus klasiko metais, tai projektas, vykęs bibliotekoje ištisus metus, savo veikla atkartojo ir interpretavo žinomiausią Donelaičio kūrinį – poemą „Metai”.

Skaityti daugiau...

Vaikų knygos šventė 2012. „Vaikystės pašaukta, atbėga pas vaikus knyga“

2015 11 24

Clipboard01-385Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“, stiprindamas jaunojo skaitytojo bičiulystę su knyga, lavindamas vaikų vaizduotę, mąstymą bei kūrybiškumą, surengė jau tradicija tapusią 16-ąją vaikų knygos šventę – „Vaikystės pašaukta, atbėga pas vaikus knyga“.

Muzikinio teatro patalpose surengta jauki, spalvinga ir pasakiška vaikų knygos šventė sulaukė kaip niekad daug žiūrovų. Visi norintieji neišsiteko salėje, talpinančioje 300 žmonių.

Čia mažųjų laukė smagus koncertas, pasirodymai, pramogos ir žaidimai, bei galimybė iš arti susipažinti su vaikų sukurtais literatūriniais personažais.

Skaityti daugiau...

Vaikų knygos šventė 2011. „Knygų knygelę skaitau"

2015 11 24

Vaikų knygos šventė 2011. Scenoje - šokių studijos „Fiva" mažosios šokėjosLapkričio 15 d. į Panevėžio Muzikinį teatrą rinkosi būriai vaikų. Kaip ir kasmet Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda” mažuosius panevėžiečius sukvietė į tradicinę vaikų knygos šventę.

Šių metų knygos šventė, pavadinta „Knygų knygelę skaitau” mažuosius džiugino kaip niekad teatralizuota, ekspresyvia ir nuotaikinga programa bei skoningai „Ąžuolo” pagrindinės mokyklos mokytojos Daivos Baubonienės papuošta scena.

Renginį atidarė Vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda” vedėja Alvida Bratkauskienė ir išmintingoji Varna Prudensija, gyvenanti Smėlynės bibliotekoje. Su mažųjų žiūrovų pagalba atrakinę seną spyną visi pakliuvo į pasaką, kurioje viskas buvo sumaišyta: Raudonkepuraitė eidama pas senelę ir dainuodama visai nevaikišką dainelę vietoj vilko susitiko Raganą, kuri skraidė ne šiaip paprasta šluota, o su turbo dyzeline, ir dar su atbulinio vaizdo veidrodėliu! Taip šventę pradėjo trupė „(ne) Suaugę” iš Smėlynės bibliotekos, parodžiusi abejingų nepalikusį spektaklį „Sumaištis pasakų šalyje”. Vaikai jame aktyviai dalyvavo - padėjo Varnai surasti  pamestus pasakų knygos lapus, kad  herojai galėtų laimingai sugrįžti į savo istorijas.

Skaityti daugiau...