Pranciškus. Šio gyvenimo laimė

2018 07 26

Šio gyvenimo laimė: įtraukianti meditacija apie egzistenciją Žemėje/ Pranciškus; parengė Natale Benazzi. - Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, [2018]. - 285 p.

Popiežiaus Pranciškaus knygoje „Šio gyvenimo laimė“ slypi paprasta, bet labai svarbi žinutė – laimė gali ir turi būti jausmas, patiriamas „čia ir dabar“, šiame gyvenime.

Knyga „Šio gyvenimo laimė“ – tai pamokslų, kalbų, maldų rinkinys, kuriame atsiskleidžia visa Popiežiaus Pranciškaus išmintis.

Kiekvienos dienos vertinimas popiežiui yra dvasinis įsipareigojimas, o džiaugsmas – dieviškumo požymis, todėl džiaugsmo kūrimas aplink yra būtina tikėjimo dalis. Kiekviena homilija ir kalba knygoje „Šio gyvenimo laimė“ yra tarsi esminė pamoka, kaip rasti laimę ir meilę šiame chaotiškame pasaulyje. Knygoje popiežius kalba šiltai ir įtikinamai, priimtinai tiek tikintiesiems, tiek ir netikintiems.

Laimės paslaptis, pasak popiežiaus Pranciškaus, – tapti laisvais ir išlaisvintais žmonėmis. Tik laisvėje įmanomas visavertis gyvenimas, galintis virsti šviesa santykiuose su kitais.

Iš italų kalbos vertė Lina Gaučytė.