S. Brown. Pyktis

2018 11 26

Pyktis: romanas / Sandra Brown. - Vilnius: Alma littera, 2018. - 418 p.

Lietuvių pamiltos amerikiečių rašytojos Sandros Brown romanas „Pyktis“ – išskirtinis trilerio žanro kūrinys. Kokia iš tiesų yra heroizmo ir tiesos kaina?

Kera Beili yra karjeros laiptais sparčiai kylanti televizijos žurnalistė, o dabar ji turi istoriją, kuri gali padėti jos karjerai šauti į viršų neįtikėtinu greičiu. Kera planuoja interviu su legendiniu majoru Traperiu. Prieš dvidešimt penkerius metus majoras tapo didvyriu, gelbėdamas žmones po sprogimo „Pegaso“ viešbutyje Dalase. Jis buvo nufotografuotas ant rankų nešantis mažą mergaitę ir ši nuotrauka pavertė jį tikru nacionaliniu didvyriškumo simboliu. Majoras buvo nuolat kviečiamas į įvairius renginius, žurnalistai varžydavosi dėl jo interviu. Tačiau prieš trejetą metų jis užsisklendė nuo bet kokio viešumo ir dingo iš akiračio.

Vis dėlto Kera pasiryžusi imtis visų priemonių, kad prisikastų prie majoro. Net jeigu reikės kreiptis į jo sūnų, buvusį Alkoholio, tabako, šaunamųjų ginklų ir sprogmenų biuro agentą Džoną Traperį. Tiesa, jis ne tik jau senokai praradęs agento licenciją, bet ir su tėvu artimų santykių nepalaiko. Tačiau pritrenkiantis Keros įžūlumas ir užuominos, kad yra kai kas daugiau nei visiems žinoma istorija, sukelia Traperio jaunesniojo susidomėjimą. Jis padeda Kerai patekti pas tėvą, o šis sutinka duoti interviu, tačiau pokalbis pasisuka katastrofiškiau nei kas galėjo tikėtis.

Nežinomi užpuolikai taikosi ne tik į majorą, bet ir į Kerą. Atėjo laikas Traperiui imtis veiksmų ir išsiaiškinti, kas jie, bei galiausiai atskleisti tikruosius sprogimo „Pegaso“ viešbutyje kaltininkus.

Iš anglų kalbos vertė Daiva Jevdokimova.