K. Sarnickas. Turnė

2019 03 28

Turnė: romanas/ Kastytis Sarnickas. - Vilnius: Lapas, 2018. - 214 p.

Kastytis Sarnickas – grupės „G&G Sindikatas“ narys, muzikos pasaulyje pažįstamas kaip Kastetas. Jo pirmoji knyga „Turnė̃“ – tai romanas apie išgalvotą roko grupę „Alkūninis velenas“.

Kultinė grupė „Alkūninis velenas“ vyksta į koncertinį turą po Airiją ir Didžiąją Britaniją. 10 dienų truksiantis turas taps nemenku iššūkiu grupės nariams. 15 metų muzikinėje scenoje gyvuojančios roko grupės nariai mena laikus, kai rokas ir maišto kultūra valdė pasaulį. Dabar jiems tenka prisitaikyti kiek kitokiame pasaulyje, kur svarbiau papozuoti nuotraukoms, pasirodyti socialiniuose tinkluose, o ne visą save atiduoti muzikai.

Vis dėlto keturi muzikantai – Vėdaras, Raketa, Guolis ir Pigis – pasičiupę instrumentus sėda į lėktuvą su vadybininku Rolandu ir skrenda. Pradžioje pasiryžę skaityti knygas ir ramiai leisti laiką viešbutyje, pamažu draugai įsisiūbuoja ir galiausiai alus liejasi laisvai. Tačiau, ar tai noras nenustoti maištauti ir pratęsti prieš penkiolika metų sename garaže pradėtas grupės tradicijas, ar tiesiog liūdesio skandinimas?

Knyga „Turnė“ atskleis nepagražintus muzikantų gyvenimo užkulisius ir vidinius išgyvenimus.

Lietuvos muzikos scenoje nauja (nors ir įsivaizduojamos) žvaigždė – grupė „Alkūninis velenas“. Perskaitę knygą tikrai norėsite į jų koncertą.