A. Marsons. Kraujo ryšiai

2019 04 03

Kraujo ryšiai: [detektyvinis romanas]/ Angela Marsons. - Kaunas: Jotema, [2018]. - 351 p.

Penktasis britų rašytojos Angelos Marsons romanas apie detektyvę Kimą Stount, kuri šįkart imsis turbūt sunkiausios bylos savo karjeroje – „Kraujo ryšiai“. Įtemptas ir šiurpą keliantis trileris neleis atsikvėpti iki pat pabaigos.

Kaip pagauti žudiką, kuris nepalieka jokių pėdsakų?

Kai aptinkama auka, nužudyta vieninteliu preciziškai tiksliu dūriu į širdį, iš pirmo žvilgsnio tai atrodo kaip nepavykęs apiplėšimas, kuris pasisuko ne visai taip, kaip tikėtasi. Tačiau detektyvei Kimai Stoun atrodo, kad kažkas čia ne taip…

Kai vietinė narkomanė randama nužudyta su lygiai tokia pat žaizda, Kima instinktyviai jaučia, kad tai to paties žudiko darbas. Tačiau šių aukų nesieja daugiau niekas, tik jų gyvenimus užbaigęs šaltai apskaičiuotas dūris. Panašu, kad tai bus sunkiausia Kimos byla, tačiau ji pasiryžusi žūtbūt sugauti gudrų žudiką.

Vieną dieną Kima Stoun sulaukia šiurpą keliančio laiško iš žudikės sociopatės, kurią ji kažkada įkišo už grotų. Šį kartą ji pasiryžusi smogti į skaudžiausią vietą - priversti Kimą akis į akį susitikti su moterimi kalta dėl jos mažojo broliuko mirties – su savo motina...

 Aukų vis daugėja ir Kima su visa komanda pamažu atskleidžia tikrą tamsių paslapčių tinklą ir artėja prie žudiko. Tačiau vienas iš tyrėjų taip pat gali būti pavojuje. Ar Kima bus pakankamai stipri, kad išgelbėtų saviškius?

„Kraujo ryšiai“ – įtraukiantis detektyvinis trileris, kuris užkabina nuo pirmojo puslapio ir stebina vis naujais netikėtais siužeto posūkiais.

Iš anglų kalbos vertė Bronislovas Bružas.