S. Rosenbloom. Vienumos metas

2019 04 03

Vienumos metas: keturi metų laikai, keturi miestai ir vienumos džiaugsma/ Stephanie Rosenbloom. - Vilnius: Vaga, 2018. - 302 p.

Knyga „Vienumos metas: keturi metų laikai, keturi miestai ir vienumos džiaugsmai“ – tai išmintingas ir aistringas pasakojimas apie malonumą keliauti vienam.

Mūsų vis labiau pašėlusiuose gyvenimuose daugelis žmonių iš tikrųjų bijo net minties apie vienumą. Tačiau laikas, praleistas su savimi, gali būti turiningas ir grąžinantis jėgas, ypač keliaujant.

New York Times kelionių žurnalistė Stephanie Rosenbloom, pasakodama apie vienuma besimėgaujančių menininkų, rašytojų ir novatorių patirtis, atskleidžia, kaip buvimas ar keliavimas vienam padeda tapti įžvalgesniam, jautresniam pasauliui ir išgyventi kur kas daugiau naujų dalykų. Būdami vieni galite atrasti naujų struktūrų, tekstūrų, skonių, spalvų ar garsų – padaryti tai keliaujant su kompanija yra gerokai sunkiau.

Knyga „Vienumos metas: keturi metų laikai, keturi miestai ir vienumos džiaugsmai“ padalinta į keturias dalis – kiekviena pasakoja apie vis kitą miestą vis kitu metų laiku. Miestai, kurie aprašomi knygoje – Paryžius, Stambulas, Florencija ir Niujorkas – yra puikiai tinkami pasivaikščiojimams, keliautojai juose gali sulėtinti gyvenimo tempą ir mėgautis netikėtumo akimirkomis, užuot lakstę iš muziejaus į muziejų ir pozavę instagramo nuotraukoms.

Kiekviena knygos dalis išskiria vis kitą temą, susijusią su vienumos džiaugsmais ir nauda, pasakoja, kaip galima praturtinti savo gyvenimą, atskleisti savo kūrybiškumą, išmokti pasitikėti savimi, o taip pat išdrįsti eksperimentuoti ir keistis.

Autorė pasinaudoja ir psichologų bei sociologų įžvalgomis apie vienumą ir laimę, ji aptaria tokias temas kaip valgymas vienumoje, mokymasis mėgautis kasdienybe, pasitenkinimą teikiančių pomėgių paieškos ir gebėjimas susikurti tinkamą sau tylos erdvę.

Įtraukiantis ir elegantiškas S. Rosenbloom stilius paverčia knygą „Vienumos metas: keturi metų laikai, keturi miestai ir vienumos džiaugsmai“ šilta ir intymia istorija - tai tarsi draugo pasakojimas apie keliones. Ji daugeliui įkvėps norą patirti savo nuotykį vienumoje.

Iš anglų kalbos vertė Ieva Šimkuvienė.