F. McIntosh. Arbatos sodai

2019 09 17

Arbatos sodai: [romanas]/ Fiona McIntosh. - Vilnius: Alma littera, 2019. - 413 p.

Arbata kvepiantis ir rytietiška dvasia alsuojantis romanas „Arbatos sodai“ – jaunos gydytojos meilės istorija, nusidriekusi tarp atšiaurios Anglijos ir spalvingosios Indijos.

Isla – Anglijoje dirbanti, savo profesiją mylinti ir gimdyvėms padėti siekianti akušerė. Tačiau ji svajoja dirbti ten, kur jos įgūdžių reikia labiau - jei tik galėtų, ji iškart vyktų į Indiją. Ji nori gelbėti gyventojus nuo tropinių infekcijų. Merginos svajonei prieštarauja tėvas, besibaiminantis, kad Islą pasiglemš tuberkuliozė, jau pražudžiusi jos motiną. Galiausiai jie sutaria, kad Isla vyks į Indiją, tačiau ir toliaus dirbs tik kaip akušerė.

Be to Islos tėvas dar turi dar vieną kozirį, kuris gali sujaukti visus planus. Islos jaunystės laikų meilė Džiovis kaip tik ieško nuotakos ir rengiasi vesti. Ir nors vėl susitikę jaunuoliai jaučia vienas kitam abipusę simpatiją, Isla neatsisako savo užmojų – ji leisis tolimon kelionėn į Kalkutą. Ar ši kelionė taps iššūkiu? Ypač kai Isla ten sutiks kolegą Saksoną.

„Arbatos sodai“ – kontrastų knyga. Iš pilkos ir lietingos Anglijos pasakojimas nukelia skaitytoją į spalvingą ir dinamišką Indiją, kitos kultūros, kitų papročių šalį, kur moters vieta ketvirto XX a. dešimtmečio visuomenėje neatitinka plačių ir idealistinių pagrindinės veikėjos užmojų. Nežabota aistra varžosi su tyra meile, o tylus susitaikymas nenori užleisti vietos kovai už savo įsitikinimus.

Iš anglų kalbos vertė Rita Kaminskaitė.