M. Bussi. Laikas yra žudikas

2019 11 08

Laikas yra žudikas: romanas/ Michel Bussi. - Vilnius: Alma littera, 2019. - 474 p.: iliustr.

„Laikas yra žudikas“ – pasakojimas apie komplikuotą Korsikos visuomenę, asmeniška vienos moters istorija ir įtemptas psichologinis trileris.

Michel Bussi kuria įtikinamą Klotildos portretą tiek kalbėdamas apie jos paauglystę, tiek apie brandos metus. Jos dienoraščio puslapiuose sutinkame devintojo dešimtmečio merginą, kuri nekenčia, myli, svajoja ir bijo. Ji gėdijasi savo kūno, tačiau spinduliuoja asmenybės brandą ir kuria ateities planus, kurie suaugus dūžta į šipulius. Ji jaučiasi įskaudinta ir nutolusi nuo paauglės dukros ir savo vyro. Abu jie, regis, susimokė prieš Klotildą ir moteris jaučiasi likusi pasaulyje viena – o galbūt tokia visad ir buvo?

Detektyviniame pasakojime, kupiname Korsikos žavesio, jūros ošimo, gėlių kvapų ir akinančios saulės, stulbinančiai painus ir tuo pat metu nuoseklus pasakojimas persipina su dramatiška ir sudėtinga šeimos istorija. Michelle Bussy, kaip nė vienas kitas autorius, sugeba kiekvienoje pastraipoje išlaikyti įtampą. Veiksmas romane vystosi greitai, logiškai ir absoliučiai nenuspėjamai.

Iš prancūzų kalbos vertė Jonė Ramunytė.