G. Orwell.Apie tiesą

2019 11 11

Apie tiesą/ George Orwell. - Kaunas: Jotema, [2019]. - 189 p.

Kažkada buvo tikima, kad laisva prieiga prie informacijos išlaisvins žmones, o tiesa triumfuos. Tačiau informacijos gausa ir technologinis progresas sudarė visas prielaidas manipuliuoti žmonių protu ir jausmais, o tiesa tapo vienu skaudžiausių visuomenės klausimų. Todėl ypač aktualios britų literatūros klasiko George Orwell knygoje „Apie tiesą“ publikuojamos įžvalgos.

„Apie tiesą“ – tai ilgų rašytojo kūrybos metų rezultatas - knygoje pateikiamos ištraukos iš Orwello grožinių ir publicistinių tekstų.

Knygoje „Apie tiesą“ skaitytojams pateikiamos ištraukos iš žinomiausių rašytojo prozos kūrinių, tokių kaip „1984-ieji“, „Gyvulių ūkis“, „Dienos Burmoje“, „Kelias į Vigano prieplauką“ ir kitų. Taip pat cituojami jo laiškai, karo laikų dienoraščiai, garsiausios esė ir publicistiniai darbai („Fašizmas ir demokratija“, „Kultūra ir demokratija“, „Pastabos apie nacionalizmą“ ir kiti).

Visas ištraukas vienija dėmesys tiesos problematikai – nuo asmeninių žmogus moralinių pasirinkimų iki socialinės bei politinės tikrovės. Sąžiningumas ir moralumas, minties ir kalbos laisvė, politinė propaganda – tai skirtingi tiesos problematikos aspektai.

Ši rinktinė – tai ne tik rašytojo minčių ir požiūrių kaitą leidžianti sekti knyga, bet ir paties Orwello intelektualinė biografija.

Iš anglų kalbos vertė Arvydas Malinauskas.