A. Masionytė. Portugalija

2020 03 12

Portugalija: atrasti, mylėti, ilgėtis/ Aistė Masionytė. - Vilnius: Aukso pieva, 2020. - 567 p.: iliustr.

Aistė Masionytė – žurnalistė, rašytoja, Vilniaus universitete studijavo istoriją, vėliau daugiau nei du dešimtmečius dirbo žurnalistinį darbą, nuo 2015-ųjų pradėjo važinėti į Portugaliją, beveik ketverius metus gyveno pietiniame šalies Algarvės regione, fotografavo, rašė šiam regionui skirtą tinklaraštį, straipsnius Lietuvos spaudai. Labiausiai žavisi portugališka architektūra, spalvomis ir tenykšte augalija.

Autorė kviečia Jus atrasti Portugaliją: pradedant intriguojančia šalies istorija, portugalų charakterio ir kultūros ypatumais, UNESCO saugomais paveldo objektais, pažintimi su bebaimiais keliautojais, skrodusiais vandenyno bangas, ieškant naujų kontinentų, baigiant įdomiausių vietų lankymu.

Apkeliavusi Portugaliją nuo šiaurės iki pietų, nuo rytų iki vakarų, knygos autorė veda skaitytojus raštuotais miestų grindiniais ir stulbinamais Atlanto paplūdimiais; lydi vynuogynais, migdolais, apelsinmedžiais, kamštiniais ąžuolais ir alyvmedžiais apaugusiais slėniais; stabteli pasigėrėti manuelino architektūros stiliaus šedevrais ir tradicinių azuležo plytelių ornamentais, užsuka paskanauti saulės geltonumo pyragėlių...