D. Kazragytė. Kur skrendi, vienišas paukšti

2020 05 11

Kur skrendi, vienišas paukšti/ Doloresa Kazragytė. - Vilnius: Tyto alba, 2020. - 294 p.

Dešimta garsios aktorės Doloresos Kazragytės knyga. Autorė visą savo gyvenimą rašo dienoraščius, kuriuos vėliau išleidžia viešai. Šie apima moters gyvenimo etapą 2017-2019 metais.

Kiekvienoje savo dienoraščių knygoje autorė pasakoja apie tai, kas vyksta jos gyvenime. Jei tuo metu ji grįžta į sceną – knygos veiksmas daugiausiai sukasi aplink repeticijas, užkulisius ir spektaklius.

Naujausioje savo memuarų dalyje Doloresa Kazragytė daug dėmesio skyrė žmonėms, kurie jau išėjo iš gyvenimo. Deja, mūsų pasaulį paliko Eimuntas Nekrošius, Arūnas Storpirštis, Remigijus Sabulis ir nemažai kitų rašytojos draugų. Doloresa Kazragytė sako, kad susapnavusi savo kolegę Danutę Strakšytę pajuto norą ir pareigą juos prisiminti. Taip pat daugiau papasakoti apie šių žmonių gyvenimą ir draugystę.

Doloresa Kazragytė kalba visiškai atvirai. Ji skaitytojams papasakoja ir ką padovanojo draugė, ir kokią svajonių šalį aplankė, ir apie gastroles su spektakliu. Autorė pastebi mažas, žavias gyvenimo detales, nevengia dalintis geromis emocijomis.