G. Blalock. Kita Vindzorų mergina

2020 05 11

Kita Vindzorų mergina: romanas apie princesę Margaretą, karališkųjų rūmų maištininkę/ Georgie Blalock. - Vilnius: BALTO leidybos namai, 2020. - 334 p.

Šis romanas patiks visiems serialo „Karūna“ bei britų karališkosios šeimos gerbėjams.

Diana, Kate Middleton, Meghan Markle – žavios, garsios ir populiarios karališkosios šeimos atstovės, tačiau princesė Margareta perspjauna jas visas. Neklaužada, maištinga, žavi mergina gyveno šlovės sūkuryje, o knygoje jos portretą piešia netikėtai į tokią aplinką patekusi Vera.

Princesę Margaretą dažnai buvo galima sutikti besisukančią aukštuomenės sūkuryje. Cigaretė dantyse, kokteilis rankose – toks vaizdas sunkiai derinasi su „antrosios eilėje į karalienės titulą“ pareigomis. Jaunesnioji karalienės Elžbietos sesuo svajojo mylėti ir aktyviai gyventi, bet protokolas ir visuomenė ją gerokai spaudė į rėmus.

Autorė Georgie Blalock teigė, kad ruošdama medžiagą knygai suprato, koks kartėlio kupinas buvo Margaretos gyvenimas. Oficialiai ji karalienės sesuo, bet iš tiesų tik antrarūšė princesė saistoma protokolo, bet be jokių realių pareigų, ateities ar statuso. Buvimas atsargine (Margareta būtų karūnuota, jei jos seseriai Elžbietai kas nors nutiktų) gerokai apkartino moters gyvenimą ir paskatino maištauti.

Iš anglų kalbos vertė Regina Šeškuvienė.