J. Vilkevičiūtė. Mirtis tarp žvaigždžių

2020 05 12

Mirtis tarp žvaigždžių: detektyvinis romanas/ Jolanta Vilkevičiūtė. - Vilnius: Alma littera, 2020. - 222 p.

Naujas lietuvių autorės Jolantos Vilkevičiūtės detektyvinis romanas „Mirtis tarp žvaigždžių“ kviečia pasinerti į intriguojantį paslapčių pasaulį. Aistra, melas, įžymybės, meilė, šeimos paslaptys – viskas ko reikia geram detektyvui.

Istorija prasideda nuo priėmimo Prancūzijos ambasadoje. Gabrielė jokiu būdu nebūtų sugalvojusi jame lankytis, jei ne draugė Erika. Ši primygtinai kvietė užsukti, o Gabrielė, kas kartą žada nepasiduoti bičiulės idėjoms, bet ir vėl paklūsta. Priėmimo metu Erika elgiasi paslaptingai. Ji itin susidomi televizijos serialų žvaigdždutės palydovu. Paslaptingas vyras niekada nepasirodo žiniasklaidoje, o internete neįmanoma rasti informacijos. Erika paprašo Gabrielės pasinaudoti darbiniais ryšiais ir iškapstyti kuo daugiau žinių apie vyriškį, tiesa, nepaaiškina kodėl.

Vakaro keistenybės nesibaigia, nes Erika nusitempia draugę pas būrėją. Skepticizmo kupina Gabrielė tik varto akis ir nenori tikėti nemaloniomis pranašystėmis, visgi – nuotaika sugadinta ir dėkui likimui, kad diena jau baigėsi.

Kita rytą Gabrielė randa keletą praleistų draugės skambučių ir nutaria aplankyti Eriką. Reikia pasikalbėti ir nutraukti kvailystes. Pasiekusi draugės namus ji savo galvoje nuolat suka gero nežadančius būrėjos žodžius, o bloga nuojauta pasirodo esanti teisinga. Erika mirusi – guli miegamajame apsirėdžiusi nuotakos suknele. Kokia jos mirties priežastis? Tą išsiaiškinti turės ne tik policija, bet ir Gabrielė.