I. Filliozat. Viską išbandžiau

2020 08 06

Viską išbandžiau: priešgyniavimas, ašaros ir įniršio priepuoliai: kaip ramiai išlaukti 1-5 metų tarpsnį/ Isabelle Filliozat. - 3-ioji laida. - Vilnius: „Baltų lankų" leidyba, [2018]. - 171 p.

Patyrusios psichologės ir pozityvios tėvystės propaguotojos Isabelle Filliozat knyga „Viską išbandžiau. Priešgyniavimas, ašaros ir įniršio priepuoliai. Kaip ramiai išlaukti 1–5 metų laikotarpį“ padės tėvams ne tik pakeisti vaikų elgesį, bet ir suprasti netinkamo elgesio priežastis.

Iš pavargusių, išsekusių ir viltį praradusių tėvų dažnai galite išgirsti frazę, jog jie viską išbandė, tačiau vaikų elgesys nesikeičia, jie toliau priešgyniauja, atsikalbinėja ir nedaro, ko yra prašomi.

Tėvystė dažniausiai susijusi ne tik su laime ir džiaugsmu, bet ir su nusivylimu, nuoskauda, nuolatinėmis abejonėmis. Knygos „Viską išbandžiau. Priešgyniavimas, ašaros ir įniršio priepuoliai. Kaip ramiai išlaukti 1–5 metų laikotarpį“ autorė įsitikinusi, kad vaikų elgesį pirmiausia lemia jų augimo poreikiai. Tai patvirtina ir naujausi neuropsichologijos tyrimai bei atradimai.

O mūsų elgesys su vaikais, žinoma, turi psichologinių ir neurologinių padarinių, todėl būtina rinktis švietimo ir mokymo, o ne smurto ar pykčio kelią.

Knygoje „Viską išbandžiau“ autorė pateikia naują požiūrį į vaiko elgesį ir susieja jo poelgius su tam tikrais augimo etapais, paaiškina įvairias vaikų reakcijas ir pataria, kaip elgtis tėvams, kad sudėtingoje
situacijoje laimėtų visi.

Iš prancūzų kalbos vertė Diana Bučiūtė.