V. Berežkov. Kaip aš tapau Stalino vertėju

2020 08 11

Kaip aš tapau Stalino vertėju/ Valentin Berežkov. - Vilnius: Briedis, 2019. - 403 p.: iliustr.

Išskirtinė asmeninių liudijimų knyga žmogaus, bendravusio su Stalinu, Hitleriu, Čerčiliu ir Ruzveltu – Valentino Berežkovo memuarai „Kaip aš tapau Stalino vertėju“.

Stalino ir Sovietų sąjungos užsienio reikalų ministro Molotovo vertėjas knygoje „Kaip aš tapau Stalino vertėju“, sujungdamas tiek asmeninius, tiek profesinius prisiminimus, pateikia savo pastebėjimus apie Antrąjį pasaulinį karą iš sovietų perspektyvos. Jis dalyvavo svarbiausiuose istoriniuose susitikimuose, matė ir girdėjo, kaip Sąjungininkai susivienijo prieš Hitlerį.

Kaip Stalino ir Molotovo vertėjas, Valentinas Berežkovas tiesiogiai dalyvavo tokiuose istoriniuose įvykiuose kaip derybos, pasibaigusios Molotovo-Ribentropo pakto pasirašymu 1939 metais, Stalino ir Čerčilio susitikimas Maskvoje 1942 metais ir Stalino susitikimas su Ruzveltu bei Čerčiliu 1943 metais Teherane.

Knygoje „Kaip aš tapau Stalino vertėju“ pateikiami liudijimai iš pirmų lūpų, žmogaus ir jo sprendimų dramos, aprašomi susitikimai su išskirtiniais to meto žmonėmis – Hitleriu, Gustavu Krupu, Lavrentijum Berija ir kitais.

Iš rusų kalbos vertė Diana Pachomovaitė.