S. Jurkevičius. AmorRoma

2020 08 12

AmorRoma: italų kalbos gidas pradedantiesiems/ Simonas Jurkevičius. - Vilnius: Tyto alba, 2019. - 431 p.: iliustr.

Kai kurie italų kalbą vadina gražiausia ir dainingiausia pasaulyje. Simonas Jurkevičius pabrėžia, kad ši muzikali kalba - tai meno, literatūros, muzikos, mados ir gastronomijos pasaulio „lingua franca“. Kalbos gidas „AmorRoma. Italų kalbos gidas pradedantiesiems“ kuris padės ją suprasti ir pamilti.

Pasiklysti tarp kalbų vadovėlių ir gidų nesunku, tad kuo ši Simono Jurkevičiaus knyga išskirtinė? Visų pirma, tai nebus taisyklėmis, lentelėmis ir sausais gramatikos pratimais perkrautas tradicinis vadovėlis. „AmorRoma“ nereiks raustis žodynuose ar mintinai „kalti“ gramatiką.

„AmorRoma“ – tai novatoriškas, patogus ir praktiškas italų kalbos gidas. Versdami jo puslapius, nesunkiai perprasite elementariausias italų kalbos taisykles. Nė nepajusite, kad jau suvokiate italų kalbos pagrindus.

Šios mokomosios priemonės autorius Simonas Jurkevičius siūlomus metodus taiko jau ne vienerius metus. 2014 m. įkurtoje privačioje italų kalbos mokykloje „Accademia Italiana“ jis, remdamasis šio vadovėlio principais, dirbo su lietuviakalbiais studentais. Įgyta patirtis ir pasiteisinę šio darbo metodai - „AmorRoma“ puslapiuose.

Kartu tai ir itališko gyvenimo būdo įkvėpta mokymosi priemonė. Nė nesusimąstome, kad Italija jau yra mūsų gyvenime – šios kalbos žodžius vartojame kasdien, tačiau nė neįtariame apie jų kilmę. Dėl šios priežasties mokytis italų kalbą bus ne tik lengva, bet ir naudinga. „AmorRoma“ atvers duris į mados, gero maisto ir puikaus gyvenimo būdo šalį.