K. R. Lewis. Geros žinios apie blogą elgesį

2020 08 12

Geros žinios apie blogą elgesį/ Katherine Reynolds Lewis. - Vilnius: Vaga, 2019. - 373 p.

Knygoje „Geros žinios apie blogą elgesį" apie tai kodėl šiuolaikiniai vaikai kur kas mažiau drausmingi ir ką dėl to daryti?

Paradoksas - šiuolaikiniai tėvai skiria savo vaikams daugiau laiko ir energijos nei buvo įprasta per visą žmonijos istoriją. Paradoksas - būtent dabar tėvams sunkiausia vaikus drausminti ir sulaukti tinkamo elgesio.

Mūsų dažniausiai naudojami būdai ir idėjos išmokyti vaikus tvarkos, disciplinos ir dėmesingumo, neveikia. Matyt, jie paseno. Lygiai taip pat, kaip paseno laidiniai telefonai. Tėvai vis dažniau skundžiasi tuo, kad vaikai neklauso ir kad jokios jų žinomos auklėjimo priemonės neveikia. Ir tai nėra tėvų fantazijos. Moksliniai tyrimai rodo, kad šiuolaikiniai vaikai mažiau drausmingi nei jų bendraamžiai prieš dešimtmetį.

Katherine Reynolds Lewis atliko šiuolaikinių auklėjimo metodų analizę ir suprato kaip elgtis, kad pasikeistų įprastas (nepageidaujamas) vaiko elgesys.

Perskaitęs šią knygą, tėvai žvelgs į savo vaiką ne išsigandę, o susidomėję -  jie žinos, kaip sutarti su vaiku, kaip ir ką kalbėti, kad jis išgirstų ir klausytų. Jūs suprasite savo vaiką ir... išvengsite chaoso šeimoje.

Iš anglų kalbos vertė Agnė Sūnaitė.