N. Hawley. Prieš nukrentant į jūrą

2020 08 13

Prieš nukrentant į jūrą: trileris/ Noah Hawley. - Vilnius: BALTO leidybos namai, 2020. - 415 p.

Intriguojantis premijomis apdovanoto serialų prodiuserio Noah Hawley trileris „Prieš nukrentant į jūrą“ – populiariausia 2016-ųjų metų „Amazon“ vasaros knyga. 2017-tais metais ji gavo „International Thriller Writers Award“ apdovanojimą už geriausią romaną.

Istorija prasideda, kai vieną rūko apgaubtą vasaros vakarą pakyla lėktuvas su vienuolika žmonių. Jame beprotiškai turtingi ir įtakingi asmenys, jų asmens sargybiniai, lėktuvo įgula bei paskutinę minutę prisidėti pakviestas nesėkmingas dailininkas Skotas Barouzas. Po šešiolikos minučių lėktuvas nukrenta. Gyviems likti pavyksta tik Skotui ir jo išgelbėtam turtingos šeimos sūnui – vos ketverių Džėjui. Sužeistas Skotas daugybę kilometrų nuplaukia tempdamas vaiką. Išlikti jam padeda jaunystėje lankytinos plaukimo pamokos.

Pasakojimas šokinėja laiku. Dabartyje gelbėtojo vardą užsitarnavęs Skotas stengiasi pasislėpti nuo žiniasklaidos. Tačiau ši yra pašėlusi, juk lėktuve buvo galingas žiniasklaidos magnatas, valdantis kabelinių tinklą, ir turtingas finansų patarėjas, kuriam grėsė kaltinimai dėl šešėlinių machinacijų. Kas gi nutiko lėktuve? Prasideda raganų medžioklė, kuomet įvairūs komentarai kursto sąmokslo teorijas ir ieško kaltų. Tapytojui Skotui susidoroti su nelaimės pasekmėmis ir dėmesiu lengva nebus.

Tuo pat metu autorius vis grįžta prie lėktuvo keleivių ir kelia klausimus, kodėl gi įvyko katastrofa? Apžvelgiamas kiekvieno dalyvio gyvenimas ir taip sluoksnis po sluoksnio atsiveria šiurpios avarijos priežastys. Ar ją lėmė atsitiktinumas, žmogiškoji klaida, gedimas, o gal sąmokslas? Noah Hawley knygoje „Prieš nukrentant į jūrą“ išlaiko geriausias trilerių tradicijas ir nepaleidžia skaitytojų dėmesio iki pat pabaigos.

Iš anglų kalbos vertė Kęstutis Choromanskis.