J. J. Alexander, I. D. Sandahl. Vaikų auklėjimas pagal danus

2020 08 13

Vaikų auklėjimas pagal danus/ Jessica Joelle Alexander ir Iben Dissing Sandahl. - [Vilnius]: Egmont Lietuva, 2020. - 205 p.

Danija, maža šalis Šiaurės Europoje, garsėjanti Hanso Kristiano Anderseno pasaka „Undinėlė", EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos) nuo 1973-iųjų beveik kasmet išrenkama šalimi, kurios gyventojai - laimingiausi pasaulyje. Nuo 1973-iųjų! Jie laimingiausiais išrenkami daugiau nei 40 metų iš eilės! Pagalvojus, tai - stulbinantis pasiekimas. Danija dažnai pirmauja ir neseniai Jungtinių Tautų pradėtoje sudaryti „Pasaulio laimės ataskaitoje". Kokia jų nuoseklios sėkmės paslaptis?

Po daug metų trukusių tyrimų manome, kad pagaliau atradome paslaptį, kodėl danai tokie laimingi. Atsakymas gana paprastas - tai jų auklėjimas.

Danų vaikų auklėjimo filosofija ir vaikų auginimo būdas pasiekia gana efektyvių rezultatų: atsparūs, emociškai tvirti, laimingi vaikai tampa atspariais, emociškai tvirtais, laimingais suaugusiaisiais, kurie atkartoja šį efektyvų auklėjimo būdą augindami savo vaikus. Palikimas pasikartoja ir taip gauname visuomenę, kuri daugiau nei keturiasdešimt metų iš eilės pirmauja laimės indeksuose.

Iš anglų k. vertė Ieva Šakelaitė.