S. S. Blum, M. Bender. Imuninės sistemos stiprinimo planas

2020 09 28

Imuninės sistemos stiprinimo planas: 4 žingsnių autoimuninių ligų gydymo programa/ Susan S. Blum su Michele Bender. - Vilniaus: Briedis, 2020. - 461 p.: iliustr.

Ši daktarės knyga kaip niekada aktuali šiomis dienomis. Autorė teigia, kad autoimuninės ligos yra virtusios epidemija ir dalijasi programa, kuri daugeliui pacientų padeda išlaikyti sveikatą.

Autoimuninių ligų epidemija kilo dėl mūsų neteisingos mitybos, aplinkoje atsirandančių cheminių medžiagų, sunkiųjų metalų, antibiotikų poveikio ir precendento neturinčio milžiniško nuolatinio streso. Dėl to milijonai žmonių kenčia nuo tokių autoimuninių ligų, kaip Greivso liga, reumatoidinis artritas, Krono liga, celiakija, vilkligė ir kitos.

Daktarė Susan S. Blum dalijasi keturių žingsnių programa, kurią ji naudojo stiprindama savo sunkią imuninę būklę, o vėliau padėjo daugybei pacientų palengvinti simptomus, pagerinti imuninę sistemą bei užkirsti kelią būsimoms ligoms.

Planas apima keturis žingsnius. Pirmiausiai daug dėmesio skiriama maisto svarbai ir jo pasitelkimui gydymo tikslams. Antrame žingsnyje mokslininkė bando išsamiai paaiškinti streso ir sveikatos ryšį. Trečiame etape Susan S. Blum padeda sutvarkyti žarnyno veiklą ir virškinimo sistemą. Čia aptariama organizmo mikrofloros svarba. Ketvirtame žingsnyje skiriamas dėmesys kepenų veiklos optimizavimui. Kiekviename  skyriuje palikta vietos asmeniniams užrašams. Autorė siūlo ir lengvai paruošiamų receptų, kurie taps pirmu žingsniu į gydymo procesą.

Iš anglų kalbos vertė Birutė Tumienė.