G. Adomaitytė. Iš baltojo namo

2020 10 14

Iš baltojo namo/ Gintarė Adomaitytė. - Vilnius: Gelmės, 2020. - 157  p.: iliustr.

Žurnalistė, vaikų ir suaugusiųjų literatūros autorė Gintarė Adomaitytė šį kartą skaitytojams dovanoja publicistinę knygą „Iš Baltojo namo“, kuri atspindi jos dešimtmečio kūrybą. „Iš Baltojo namo“ sudaro trys skirtingos, tačiau glaudžiai tarpusavyje susijusios dalys po septynis tekstus.

Publicistinio žanro knyga apima pamąstymus apie kertinius mūsų šalies istorinius įvykius, autorės asmeninius prisiminimus, gyvenimo mažame mieste patirtis bei žurnalistinio ir rašytojo darbo specifiką.

Pirmoji knygos „Iš Baltojo namo“ dalis vadinasi „Vieną kartą... Arba apie savo kartą". Tai istorinį kontekstą liečiantys tekstai. Rašytoja skaitytojus nukelia tiek į sovietmetyje vykusius reikšmingus įvykius, tiek į Lietuvos Nepriklausomybės pradžios metus. Gintarė Adomaitytė žvalgosi po šalies ir savo šeimos istoriją, o taip pat kalba apie mūsų socialinius skaudulius.

Daug metų Vilniuje gyvenusi žurnalistė Gintarė Adomaitytė persikraustė į Ignaliną ir tapo nuolatine miestus jungiančio traukinio keleive. Antroje knygos dalyje „Ignalinos dienoraštis“ skaitytojai pajaus autorės meilę gamtai, ryšį su ežerais bei miškais. Trumpi aprašymai poetiški ir nostalgiški. Rašytoja dalinasi pokyčiais, asmeniniais pojūčiais, traukinių istorijomis, provincijos trūkumais bei žavesiu.

Gintarė Adomaitytė parašė daugiau nei dvidešimt puikių atsiliepimų bei apžvalgų sulaukusių knygų vaikams ir suaugusiems. Per savo karjeros metus ji sutiko daugybę kolegų, pažino leidybinio gyvenimo detales. Trečioji dalis „Knygos ir jų žmonės" kalba apie rašytojus, literatūrines keliones, išvykas į mokyklas ir darbą su vaikais bei jiems skirtomis knygomis.

Knygoje panaudotos Ričardo Šileikos nuotraukos.