D. Chamberlain. Išsvajota dukra

2020 11 06

Išsvajota dukra: [romanas]/ Diane Chamberlain. - Vilnius: Alma littera, 2020. - 428 p.

New York Times“ ir „Sunday Times“ bestselerių autorė Diane Chamberlain romane „Išsvajota dukra“ kelia klausimą, kiek drąsos ir ryžto turi motina, siekianti išgelbėti savo kūdikį.

Istorija prasideda 1970-tais metais. Dvidešimt šešerių metų našlei Karolinai Siers ką tik buvo pasakyta, kad jos nešiojamas kūdikis turi nepagydomą širdies ydą. Gimęs vaikas greičiausiai neišgyvens. Medicina bejėgė. Karolinai pastaraisiais metais teko išgyventi daug negandų, tad ši žinia ją visiškai sugniuždo. Laimei ją palaiko sesuo Patė ir jos vyras Hanteris.

Paslaptimis apgaubtas Hanteris tapo jų šeimos dalimi vos prieš kelerius metus. Jis yra fizikas ir jaučia, kad gali padėti Karolinai bei jos kūdikiui. Tačiau tai, ką pasakoja Hanteris, Karolinai skamba per daug neįtikėtinai. Iš pradžių ji stebisi, o tada susimąsto, ar jis neteko proto.

Visgi, Karolina žino, kad svainis yra neįtikėtinai protingas, o ji pati pasiryžusi padaryti viską, jei tai reiškia, kad yra bent mažiausia galimybė išgelbėti dar negimusią dukrą.

Diane Chamberlain knyga „Išsvajota dukra“ peržengia įprasto romano žanro rėmus, nes čia įpinta ir šiek tiek mokslinės fantastikos elementų, o autorė drąsiai tikrina tikėjimo ir mokslo galimybių ribas. Tai kvapą atimanti istorija apie vienos moters siekį išgelbėti savo vaiką ir patikėti tuo, kas yra neįmanoma.

Romano „Išsvajota dukra“ siužeto vingiai nustebins, o drąsus veikėjai įkvėps tikėti, kad visada yra vilties!

Iš anglų kalbos vertė Regina Šeškuvienė.