Papuošalų magija

2015 03 06

Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ atidaryta Panevėžio VŠĮ neįgaliųjų integracijos centro, Panevėžio rajono bendrijos „Vilties linija“ narės Linos Aleknienės rankų darbo papuošalų ir dekoracijų iš polimerinio molio paroda.

Tai be galo dailiai, profesionaliai ir su meile atlikti kūrybiniai darbai. Sunku atplėšti žvilgsnį nuo orinių, vąšeliu nertų vėrinių, akmenukais išsiuvinėtų žgutų, papuošalų su akmenimis, kruopščiai dekoruotų užrašinių, rėmelių nuotraukoms.

„Kai aplink tiek daug banalaus blizgesio, norisi prisiliesti prie kažko tikro. Tikros medžiagos, tikros spalvos, išskirtinio ir subtilaus grožio. Tai bandau atrasti kurdama papuošalus, kurie tikrai išskirs Jus iš minios ir privers ne vieną atsisukti ir pažvelgti į Jus dar ir dar kartą...“ – sako unikalios parodos autorė. Savo darbus Lina Aleknienė pristato pasivadinusi Arlekina. Šiuo vardu sukurta ir jos kūriniams skirta paskyra Facebook‘e.

Į parodos atidarymą rinkosi autorės draugai, bendramintės, mokytojos ir mokinės. Renginį pradėjo tylūs gitaros garsai. Susirinkusiems grojo Rožyno progimnazijos mokinys Arvydas Guokas. Bibliotekos skaitytoja Viltė Šabaniauskaitė skaitė eiles, skambėjo nuoširdūs sveikinimai, linkėjimai. Parodos atidaryme sulaukėme ir siurprizo. Autorė išsitarė, kad ši diena jai dviguba šventė – mamos pasveikinti atėjusiam sūnui Emiliui tądien suėjo 16 metų. Visų širdis gerumu pripildė prisilietimas prie kupino meilės ir šilumos judviejų tarpusavio ryšio.

Pristatydama parodą visuomenei kūrybiniais džiaugsmais dalinosi darbų autorė Lina Aleknienė: „Gaminant gaminius didžiausią džiaugsmą teikia darbo eiga, galvoje gimusių idėjų įgyvendinimas ir pats galutinis rezultatas. Mano darbai unikalūs. Labai patinka kurti. Gaminu individualiai. Į darbus įdedu visą savo kūrybingumą, širdies šilumą ir meilę. Džiaugiuosi tuo, ką darau ir noriu kitiems žmonėms perduoti šį džiaugsmą.“

„Gerų emocijų su mano kurtais darbais...“ – linki be galo nuoširdžios ir mielos parodos autorė. Parodą galima aplankyti iki kovo 26 d.

Nijolė Vidugirytė,
vyresn. bibliotekininkė