Svečiavosi vaikiškos literatūros leidykla „Burokėlis“

2015 05 08

Gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šią dieną, simboliškai, vaikų biblioteka „Žalioji pelėda“ mažuosius knygų bičiulius pakvietė į dar labai jaunos, vaikiškos literatūros leidyklos „Burokėlis“ knygų pristatymą.

Tokią dieną į susitikimą susirinkę vaikai turėjo siurprizų ir bibliotekai. Štai „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai „Žaliajai pelėdai“ padovanojo etnokultūros būrelio (vad. Violeta Pudrigailienė) leidžiamą laikraštuką „Spindulėlis“.

Renginio metu veikė bibliotekoje besisvečiuojančios leidyklos „Burokėlis“ išleistų knygų parodėlė. Leidyklos direktorė Jurga Liaubaitė pristatė jas gausiai susirinkusiems jauniesiems skaitytojams. Vaikai susidomėję klausėsi pasakų, lietė dar dažais kvepiančias knygas – vartė, grožėjosi puikiomis iliustracijomis.
Vaikiškos literatūros leidykla „Burokėlis“ įsteigta 2014 metų pavasarį. Vienerių metų derlius – septynios patrauklios, gražiai išleistos knygos vaikams. Leidykla kol kas orientuojasi į verstinę literatūrą. Pagrindinis atrankos kriterijus - originalūs ir įdomūs knygų personažai, su kuriais vaikai galėtų ne tik puikiai praleisti laiką, bet ir sužinotų kažką naujo, mokytųsi reikšti jausmus, svajotų, skaitytų ir lavintų savo vaizduotę.

Išgirdus leidyklos pavadinimą dažnam kyla klausimas, kodėl „Burokėlis“? „Ypatingos simbolikos ieškoti nereikia, sako Jurga Liaubaitė, – žinojome, kad leisime knygeles vaikams, todėl norėjosi paprasto, linksmo, lengvai įsimenamo ir suprantamo pavadinimo, po kuriuo nesislėptų jokie manifestai ar koncepcijos. O burokėlis aplinkinius nuteikia linksmai – toks smagus, raudonskruostis, net ir vaikams pažįstamas bei suprantamas „veikėjas“.

Leidykla „Burokėlis“ savo veiklą pradėjusi nuo knygelių mažiesiems, 2–8 metų skaitytojams, kartu su jais žada augti ir pati – neužilgo planuoja pasiūlyti knygelių vyresniems vaikams.

Nijolė Vidugirytė,
vyresn. bibliotekininkė