Apie saugią kasdienybę

2012 10 29

Spalio mėnesį bibliotekose vyko renginiai, skirti Senjorų informavimui ir švietimui apgavysčių ir saugumo prevencijos klausimais. Juose dalyvavo ir savo žiniomis apie apgavysčių būdus, sukčių veikimo schemas, psichologinius apgaulės modelius bei apsisaugojimo būdus dalinosi Panevėžio apskrities VPK Viešosios tvarkos biuro prevencinio skyriaus vyresn. specialistė Danguolė Žiaugrienė. 

Susitikimo metu Viešojoje ir Parko bibliotekose gyventojams buvo paaiškinti saugios kaimynystės principai, papasakota apie miesto kriminogeninę situaciją, paprašyta nelikti abejingiems daromiems teisės pažeidimams, visada apie juos pranešti policijai, atsakyta į rūpimus klausimus.

Prevencinio skyriaus vyresn. specialistė ragino kuo mažiau tamsiuoju paros metu vaikščioti atokesnėse vietose, mažai apšviestose gatvėse, parkuose. Viešnia pristatė ir asmeninės apsaugos priemones: elektrošoką, plėšikus atbaidančią signalizaciją, pipirines dujas.

Pareigūnė nepamiršo priminti, kad senjorai dažnai menkai pastebimi kelyje, per tamsiai rengiasi, nedėvi  atšvaitų. Kad renginio dalyviai būtų saugūs ir matomi kelyje jiems buvo padalinta atšvaitų.

Susitikimas buvo organizuojamas įgyvendinant projektą „3 žingsniai sveikatos link“.

Indrė Lašinytė,
vyresn. metodininkė projektų valdymui ir ryšiams su visuomene