Karpinių paroda

2020 04 15

duonaPristatome virtualią meno parodą – panevėžietės Bronislavos Jankaitienės karpinių ciklą „Duona“ Viešosios bibliotekos Facebok paskyroje.

Esu trečios kartos panevėžietė, - save pristato parodos autorė. Čia gimė ir visą gyvenimą praleido mano Močiutė, Mama, čia mano draugai ir artimieji. Čia gavau pirmas pamokas kas yra tikras menas, lankydama garsiuosius J. Miltinio spektaklius.

Mokiausi Panevėžio dailės mokykloje, svajojau apie restauratorės specialybę, bet taip ir neišdrįsau stoti į Dailės institutą.
1996 m. baigiau Vilniaus pedagoginį universitetą ir 13 metų dirbau ikimokyklinio ugdymo pedagoge vienoje iš miesto švietimo įstaigų.
Baigus darbinę karjerą ir atsiradus daug laisvo laiko, pasinėriau į jau vaikystėje pamėgtą karpinių meną. Surengiau keletą parodėlių miesto bibliotekose, gydymo įstaigose.

Reikšmingiausios parodos:
2015 m. Tarptautinėje parodoje „Karpinių kalėdos“ atstovavau Lietuvą su kitais garsiais karpinių menininkais.
2016 m. surengiau personalinę parodą Japonų kultūros namuose Vilniuje.
2017 m. personalinė paroda „Dovana gimtajam miestui“ Panevėžio miesto Bendruomenių rūmuose.
2019 m. paroda ciklas „Duona“ Adomo Petrausko muziejuje. Uoginių km. Kupiškio rajone
2019 m. kartu su kitais karpinių menininkais dalyvavau parodoje Vokietijoje Syke mieste. Šioje parodoje mano vienas karpinys buvo panaudotas kaip parodos plakatas.
Sukūriau karpinių ciklus „Linai“, „Žiema“, „Gervės“, „Duona“.
2017 metais esu priimta į Tautodailininkų sąjungą.

Su šia biblioteka sieja šilti ryšiai. Čia esu surengusi dvi parodas. Šį pavasarį turėjo įvykti ir trečia. Deja, šis nelengvas metas, pakoregavo planus, tad maloniai kviečiu į savo virtualią parodą, skirtą Duonai.

Turiu vilties, kad mano karpiniai prablaškys žiūrovus nuo neramios kasdienybės.

Peržiūrėti PARODĄ.