Veikia kilnojamoji paroda „Panevėžio garbės piliečiai“

2020 08 11

miesto garbes pilieciaiViešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34) kviečia aplankyti Panevėžio kraštotyros muziejaus parengtą parodą „Panevėžio garbės piliečiai“.

Muziejaus darbuotojų rengtoje parodoje pristatomi žymūs Panevėžio miesto piliečiai.

Miesto garbės piliečio vardas suteikiamas Savivaldybės tarybos sprendimu nuo 1980 metų. Pirmuoju tapo plačiai miestą ir jo teatrą išgarsinęs legendinis režisierius ir aktorius Juozas Miltinis. Praėjus devyniolikai metų, buvo įvertinti nuopelnai dviejų jo bendražygių, dramos teatro aktorių Donato Banionio ir Vaclovo Blėdžio – jie miesto garbės piliečiais paskelbti 1999-aisiais. Tais pačiais metais juo tapo ir dailininkas Kazimieras Naruševičius. 2001-aisiais metais šis garbingas suteiktas monsinjorui kunigui Jonui Juodeliui. Garbių vyrų plejadą 2011 metais papuošė rašytojos, publicistės, filantropės, visuomenininkės Gabrielės Petkevičaitės-Bitės pavardė. Du žymūs kraštiečiai – skulptorius Juozas Zikaras ir sportininkas, treneris Vilhelmas Variakojis miesto garbės piliečiais paskelbti 2012 metais, o 2013-aisiais jų gretas papildė lakūnas konstruktorius Vladas Kensgaila bei pirmasis Panevėžio vyskupas Kazimieras Paltarokas. 2018 metais miesto garbės piliečiu tapo Jonas Variakojis – Lietuvos kariuomenės savanoris, kariuomenės pulkininkas leitenantas, laisvės kovų dalyvis, Krašto apsaugos ministras.

Kandidatus į garbės piliečius teikia Panevėžio miesto visuomeninės organizacijos, įstaigos, įmonės ir pavieniai asmenys.

Parodą parengė Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius A. Astramskas.

Kviečiame apsilankyti, paroda veiks iki rugsėjo mėn. pabaigos.