Zygmunt Ławrynowicz

2019 09 17

Zigmundas Lavrinovičius (1925 m. spalio 14 d. Panevėžyje – 1987 m. Londone, Jungtinė Karalystė) – zygmunt lawrynowiczpoetas, vertėjas.
Gimė 1925 m. spalio 14 d. Panevėžyje. Baigė Panevėžio lenkų gimnaziją. Kaip rašė jis pats – karas išbloškė iš pasiturinčios šeimos (tėvai turėjo viešbučių verslą) ir uždaros mokyklos aplinkos tiesiai į epochos sūkurį: Zigmundas Lavrinovičius 1943 m. išsiųstas dirbti priverstinių darbų į Vokietiją, iš kur per Jugoslaviją ir Italiją (prioklausė 2-ajam Lenkijos armijos korpusui), pabėgo į Jungtinę Karalystę.
Zigmundas Lavrinovičius 1947 metais Londone gavo vidurinės mokyklos diplomą, Dubline baigė ekonomikos ir politikos studijas, nuo 1952 m. dirbo Lloyds banke Londone tarptautiniame skyriuje, kaip užsienio valiutų specialistas. Laisvą laiką skyrė savęs ugdymui, rašymui ir vertimui. Zigmundas Lavrinovičius įsitraukė į jaunų lenkų Londone meninės veiklos formavimą, priklausė lenkų studentų ir absolventų asociacijai tremtyje, išleido keletą poezijos knygų, vertė į lenkų kalba
Londone Zigmundas Lavrinovičius įkūrė poezijos grupę „Žemynai“, leido žurnalą „Žemynai - Naujasis Merkurius“ ir leido mėnesinį leidinį „Žycie“.
Zigmundas Lavrinovičius mokėjo 8 kalbas, vertė iš trijų. Į lenkų kalbą išvertė K. Donelaičio „Metus“.
Mirė 1987 m. Londone.