Pradžia

Originalių papuošalų kūrybos dirbtuvės

2017 12 13

Šiaurinėje bibliotekoje gruodžio 7-osios pavakarę būrys rankdarbių klubo „Laumė“ moterų praleido itin smagiai. Čia vyko linksmas renginys kartu su laisvos ir šiuolaikiškos kūrybos studijos „Ne bobų reikalai“ įkūrėjomis Vėjūne ir Egle.

„Mes – dvi draugės, dirbančios kartu ir nusprendusios pasidalinti savo patirtimi, įkūrėme savo kūrybos studiją „Ne bobų reikalai“. Mūsų nuomone, boba – labiau epitetas, skirtas tiek vyrams, tiek moterims, ir reiškiantis bailumą. O mes šiuolaikinės, drąsios, užkariaujančios pasaulį moterys, ne bobos“, – taip prisistatė viena iš įkūrėjų Eglė.

Merginos skirtingų kūrybinių užsiėmimų metu moko piešti ant drabužių, kurti vardinius papuošalus, rankų darbo žaisliukus, marginti puodelius, dekoruoti užrašų knygeles ir net siūti bralettes! Yra dirbusios ne vien su suaugusiais, bet ir organizavusios pramoginius užsiėmimus vaikams.

Turbūt neatsiras moters, kuriai nepatinka papuošalai. Juk ne retai būna, jog pasvajojame apie juos,  bet niekur norimų nerandame. Todėl Šiaurinės bibliotekos dovana klubo „Laumė“ moterims ateinančių švenčių proga – originalių papuošalų kūrybos pamoka.

Nekantriai, su džiaugsmu ir dideliu užsidegimu klubo narės nėrė į smagų kūrybinį užsiėmimą, kurio metu išlaisvino savo kūrybiškumą ir eksperimentavo vardinės apyrankės gamybos tematika!

Kūrybos studijos „Ne bobų reikalai“ organizatorės Vėjūnė ir Eglė skatino susirinkusias bibliotekoje moteris kūrybiškai mąstyti ir nebijoti nusižengti stereotipams. „Jokių specialių įgūdžių ar taisyklių, kaip ir kokią apyrankę gaminti, jums nereikia, užteks tik noro kurti“, – teigė 10-ies metų patartį gaminant papuošalus turinti Vėjūnė.

Mergina pristatė pusbrangių akmenų reikšmę ir papasakojo, kokias priemones naudosime. Tuomet prasidėjo kūrybinis procesas: pirmiausia, gimė idėjos, kirbančios galvoje ir laukiančios, kada įgaus savo apčiuopiamą formą, todėl pamokos metu studijos įkūrėjos atskleidė, kaip žingsnis po žingsnio susikurti unikalų papuošalą, išnaudoti savo kūrybiškumą, pagaminant mažą meno kūrinį.

Užsiėmimo dalyvės matavosi riešą, kirpo odines, šilko ar pintos virvelės juosteles, replytėmis spaudė sujungimus ir užsegimus, derino įvairius aksesuarus, vėrė baltus, pilkus, auksinius bei raudonus nefrito, šungito, lavos ar stiklo karoliukus. Taip žingsnis po žingsnio  kiekviena pasigamino tai, dėl ko visos moterys eina iš proto: viengubas, dvigubas ar net trigubas rankų gamybos apyrankes su savo vardų žymomis ar kitais, joms svarbiais, reikšmingais žodžiais.

Užsiėmimo metu, jaukiai susėdusios prie arbatos puodelio, degant kalėdiniams žibintams, moterys atsipalaidavo ir beplepant mergaitiškame būrelyje dar savo rankomis pasigamino 14-ka originalių graviruotų, ne bobai skirtų aksesuarų! Ir, žinoma, smagiai ir nuotaikingai praleido laiką!

Indrė Rapkevičienė,
vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui