Pradžia

Užsiėmimai šeimoms

2018 04 12

Siekiant organizuoti visoms vartotojų grupėms aktualius renginius, neužmirštant ir jaunų šeimų užimtumo, Šiaurinė biblioteka šiuos metus kviečia tėvelius su mažyliais (nuo 0,5 iki 3 m.) dalyvauti lavinamuosiuose-kūrybiniuose užsiėmimuose „Slieko Zigmučio pievelė“.

Pirmasis „Slieko Zigmučio pievelės“ ciklo renginys – mylavimai „Mylu mylu spust“ įvyko balandžio mėnesio pradžioje. Susirinko 6 mažyliai – Danielius, Aleksas, Gabrielius, Emilė, Natanielis ir Kornelijus – su mamytėmis: nuo pačių mažiausių dar su čiulptukais, jau rėpliojančių, ar smagiai vaikščiojančių.

Užsiėmimą vedė patyrusi ikimokyklinio ugdymo specialistė, lopšelio-darželio „Sigutė“ auklėtoja metodininkė Vitalija Lideikienė.

Pirmiausia, mamos su mažyliais ant kelių susėdo ratu, susipažino, o tada, padedami specialistės Vitalijos, žaidė ir mokėsi kartu su mažyliais: „kepė bandutes“, „virė arbatą“, „keliavo į miestą“, grojo barškučiais, žaidė spalvotomis skarelėmis. Grojant smagiai muzikai, skambant linksmiems, šmaikštiems tekstams, mamos mylavo, sūpavo į šonus, glaudė, kilnojo į viršų savo mažylius, o šie glaustėsi ir rimo myluojami, kikeno nuo kutenimų. Mamų šypsenos, vaikų juokas bei krykštavimas ir visuotinė gera nuotaika kaipmat pripildė bibliotekos erdves.

„Tokie užsiėmimai, kai ne patys vaikai, o padedami tėvų, žaidžia – vadinami žaidinimais,– pasakojo V. Lideikienė. Tai vienas iš bendravimo su mažyliais būdų, keliančių teigiamas emocijas, linksminančių, budriai nuteikiančių, lavinančių įvairias kūno dalis. Tačiau visų svarbiausia, kad taip vaikas jaučia meilę ir prieraišumą“.

Susitikimo pabaigoje mažieji susipažino su lytėjimo knygomis, leidžiančiomis pajusti ir pažinti supantį pasaulį. Pirštukais vedžiojo įvairius paviršius: čežantį kubą, barškantį žaisliuką ir apvalų veidrodėlį, per iškirptus linijų vingius tyrinėjo skirtingos tekstūros plotelius.

Kviečiame ir kitas šeimas su vaikučiais aktyviai dalyvauti „Slieko Zigmučio pievelės“ veiklose, kartu bendrauti, džiaugtis, pažinti ir patirti tėvystės teikiamus džiaugsmus. Artėjantys ciklo renginiai: kykavimai „Kėku kėku meška vežė šėku“ (gegužė), pirštukų žaidimai „Viru viru košę“ (rugsėjis), lopšinės „A a a pupa“ (spalis), vaikiškos dainelės „Lokys lokys linguoja per pievą“ (lapkritis).

Daugiau informacijos ir registracija tel. 8-45 463957.


Indrė Rapkevičienė,
vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui