Pradžia

Smagu dalintis tėvystės džiaugsmu

2018 05 10

Gegužės pradžioje Šiaurinėje bibliotekoje vėl skambėjo mamų juokas ir vaikų krykštavimas. Visuotinė gera nuotaika pripildė bibliotekos erdves, kurios priežastis – čia vykęs antrasis lavinamasis „Slieko Zigmučio pievelės“ ciklo renginys – kykavimai „Kėku kėku meška vežė šėku“, skirtas tėveliams su mažyliais iki trejų metų.

Kykavimai – tai dar viena tradicinė vaikų žaidinimų forma – maži kūrinėliai, kurie nuo žaidimų skiriasi tuo, kad žaidžia ne vien vaikai, o juos jodina ir kitaip žaidina suaugusieji.

Užsiėmimą vedė lopšelio-darželio „Sigutė“ auklėtoja metodininkė, ikimokyklinio ugdymo specialistė Vitalija Lideikienė, jai talkino bibliotekininkė Henrieta Slivkienė.

Darbuotojos džiaugėsi, kad bepradedančių vaikščioti ir tarti pirmuosius žodžius mažylių tėvai supranta, kad kuo anksčiau pradėjus visapusišką vaiko lavinimą, jis vyksta sėkmingiau ir greičiau.

Užsiėmimo metu mamos mokėsi įvairiausių paprastučių, bet labai smagių vaikų žaidinimų ir viską darė kartu su savo mažyliais.
Mažieji krykštavo sūpuojami, kykojami (supami ant kojos) staigiai nuleidžiami žemyn tarp kojų, ar užmetami ant peties, glaustėsi ir rimo myluojami, kikeno nuo kutenimų.

Atrodo tokie paprasti, lengvai įsimenami ir improvizuojami žaidinimai, lydimi linksmų, šmaikščių tekstų ir muzikos, sukėlė ne tik teigiamas emocijas, budriai nuteikė, bet ir lavino įvairias vaiko kūno dalis. Mamos įsitikino, jog tai gali būti puiki kasdiene bendravimo su mažyliu dalis.

Šiaurinė biblioteka visus 2018 metus kviečia šeimas su 0,5-3 metų amžiaus vaikučiais dalyvauti „Slieko Zigmučio pievelės“ užsiėmimuose. Daugiau informacijos ir registracija tel. 8-45 463957.


Indrė Rapkevičienė,
vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui