Pradžia

Pirštukų istorijos mažiesiems

2018 09 18

Rugsėjo viduryje į Šiaurinę biblioteką (Pušaloto g. 55) sugrįžo edukaciniai užsiėmimai šeimoms su vaikais iki 3 m. „Slieko Zigmučio pievelėje“, kuriuos veda patyrusi ikimokyklinio ugdymo pedagogė Vitalija Lideikienė.

Pailsėję ir paatostogavę septynios mamos su mažaisiais susirinko į 3-ąjį ciklo šeimoms renginį – pirštukų žaidimus „Viru viru košę“. Šįkart turėjome net šešis naujokus – Lėją, Luką, Luką, Rusnę, Matą ir Simoną – ir vieną senbuvį – Danielių.

Įsitaisę ratu, mamos su vaikučiais rytą pradėjo pasisveikinimo ir susipažinimo žaidimais. Senieji dalyviai pasikartojo per vasarą primirštus, o nauji pirmąkart išbandė įvairius pasijodinimus, kinkavimus, muzikavimą barškučiais. Mamos pasidalino ir savo žinomais, mėgstamais žaidinimais.
Toliau sekė pažintis su pirštukų žaidimais, apimančiais ne tik jų lankstymą, spragsėjimą, bet ir plojimus, riešų sukinėjimą ir kitokius delniukais atliekamus judesius.

Tokie žaidimai ne tik smagūs, bet ir naudingi vaiko vystymuisi. Pirštų bei rankų judesiai padeda turtinti ir lavinti vaiko kalbą, smulkiąją motoriką, judesius, koordinaciją, vysto ritmą bei muzikalumą, stiprina lytėjimo pojūtį. Taip vaikas ne tik maloniai ir žaismingai praleidžia laiką, bet ir gauna žinių apie jį supantį pasaulį.

Turbūt visos moka vaikų mėgstamą žaidimėlį-kutenimą „Viru viru košę“. Šiuo žaidimu kai kurių mamų praktinės žinios apie pirštukų žaidimus ir apsiriboja. Užsiėmimus vedanti ikimokyklinio ugdymo specialistė V. Lideikienė parodė dar keletą įvairiausių paprastučių, bet labai smagių pirštukų žaidimų, lydimų eilėraštukų ir dainelių.

Štai, viename žaidime mažyliai ir mamos su pirštukais dirbo tarsi su pjūklais, sukryžiavus „džiravo“, kitame – pirštukai pasislėpė, visi staiga stipriai susigniaužė, o atgniaužti reikėjo po vieną paeiliui. Toliau buvo tęsiama pažintis su penkiais vienos rankos pirštukais.

Užsiėmimas buvo džiaugsmingas, kupinas skaidraus humoro, nepikto pasišaipymo. Į renginį atvykę tėvai džiaugėsi, jog tai ne tik puiki proga kartu lavintis, bet ir kokybiškiau bendrauti su vaiku.

Kviečiame ir kitas šeimas su vaikučiais aktyviai dalyvauti organizuojamose edukacinėse veiklose, pažinti, bendrauti, džiaugtis.

Artėjantys užsiėmimų ciklo renginiai: lopšinės „A a a pupa“ (spalio mėn.), vaikiškos dainelės „Lokys lokys linguoja per pievą“ (lapkričio mėn.).

Daugiau informacijos ir registracija tel. 8-45 463957.

Indrė Rapkevičienė,
vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui