Pradžia

Įsibėgėjo šeimų užsiėmimai

2018 10 10

Šiaurinėje bibliotekoje įsibėgėjo edukaciniai užsiėmimai šeimoms su mažais vaikais iki 3 m. „Slieko Zigmučio pievelėje“. Spalio viduryje mamos ir mažieji susirinko į 4-ąjį ciklo renginį – lopšines „A a a pupa“.

Šeši į užsiėmimą susirinkę tėveliai su mažyliais – Paulina, Danieliumi, Viliumi, Rusne, Natanieliumi ir Lėja – pirmiausia susipažino su bibliotekos erdvėmis, apžiūrėjo įvairias grojančias bei liečiamąsias knygas, leidžiančiomis pajusti ir pažinti supantį pasaulį.

Vėliau sekė praėjusių trijų užsiėmimų metu išmoktų žaidinimų pasikartojimas – mylavimai, jodinimai, pirštukų žaidimai, muzikavimas barškučiais, slėpynes su šilko skarelėmis.

Vaikams išsišėlus, pats metas buvo išbandyti lopšines. Edukacinius užsiėmimus vedanti ikimokyklinio ugdymo pedagogė Vitalija Lideikienė priminė, kad lopšinė yra ne tik vaiko ir tėvų bendravimo būdas, stiprinantis emocinį tarpusavio ryšį, padedantis pasiruošti kelionei į sapnų pasaulį, bet ir nuraminti, nukreipti dėmesį bei ugdyti mažylį. Sūpavimas, glaudimas, dainavimas kartu su rūpesčiu ir atjauta balse – tai pirmieji vaistai nuo diegliukų, šalčio ir baimės.

Lopšinių ritmas labai artimas širdies ritmui. Iš čia ir raminamasis bei atpalaiduojamasis poveikis. Šiuolaikiniai tyrimai patvirtina, kad muzika lavina vaikelių girdimąją atmintį, kalbą, logiką, intuiciją, intelektą, psichiką, komunikabilumą. Todėl tai labai rekomenduotina bendravimo su mažyliu forma.

Tėveliai prisiminė savo žinomas lopšines, jų žinių bagažą papildė ir V. Lideikienės pamokytos dažniausiai klausomos ir vaikų mėgstamos dainelės. Juk neretai pritrūkstame fantazijos ir žodžių joms, o tos pačios gali ir pabosti.

Artėjantys užsiėmimų ciklo renginiai: vaikiškos dainelės „Lokys lokys linguoja per pievą“ (lapkritis). Daugiau informacijos ir registracija tel. 8-45 463957.