Laiko valdymo edukacija „Meškino laikrodis“

2018 11 16

Planuoti dienos darbus nėra taip paprasta, kaip atrodo. Valdyti laiką reikia išmokti. Tą padaryti turėjo progą Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos trečiokai, atvykę į biblioteką „Žiburėlis“.

Programos lektorė Jurgita Juknaitė-Kozlova moksleiviams vaizdingai pristatė „Meškino laikrodį“, papasakojo jo atsiradimo istoriją bei pateikė planą, kuriuo vadovaudamiesi, moksleiviai mokėsi susiplanuoti laiką ir darbų seką.

Renginio dalyviai nagrinėjo situacijas, patardami vieni kitiems, ką reikėtų keisti, kad būtų įmanoma nuveikti visus suplanuotus darbus nuo ryto iki vakaro minučių tikslumu. Juk būna situacijų, kad darbai lieka kitai dienai, nespėjame jų atlikti. „Meškino laikrodis“ tam ir skirtas, kad pagelbėtų kiekvieną dieną.

Lentoje surašius svarbiausias taisykles, visi dalyviai gavo progą sukurti savo asmeninį „Meškino laikrodį“. Ši užduotis pareikalavo didelio susikaupimo, gilaus pamąstymo bei kruopštumo, skirstant dienos veiklą pagal svarbumą. Lektorė akcentavo, kad norint visur suspėti, vienu metu reikia dirbti tik po vieną darbą, o ne kelis iš karto.

Žaismingai parengta edukacija buvo puiki proga mokiniams patikrinti save tam tikrose gyvenimo situacijose, ką jie atlieka teisingai, kur suklysta, ir ką galėtų patarti draugui, kuris dar nespėjo susipažinti su protinguoju „Meškinu“. Kiekvienas vaikas vaizdžiai pristatė savo dienos planą.

Svarbu išmokti planuoti ne tik visos dienos veiklą, bet skirti laiko ir poilsiui. Tai pagrindinis „Meškino“ patarimas. Po šios edukacijos mokiniai labiau supras, kaip visur spėti bei kaip išlaikyti tvarką ne tik savo kambaryje, bet ir galvoje.

Aušra Kurkauskienė,
vyresn.bibliotekininkė