Pradžia

Veiklomis gausi „Skaitmeninė savaitė“

2019 04 05

Kovo 25-31 d. visoje Europoje vyko kasmetinė akcija „Skaitmeninė savaitė“, skatinanti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą.

Miesto bibliotekos tapo šios iniciatyvos dalimi ir įvairiausiomis veiklomis sudomino tiek vaikus, tiek suaugusius.

Vaikų bibliotekose vykusioje edukacijoje „Skaitymas kitaip“ pačius mažuosius džiugino knygų personažai, atgyjantys planšetėse trimačiuose vaizduose. Edukacinis-orientacinis žaidimas „Elektroninės pelėdos“ „Židinio“ bibliotekoje moksleivius įtraukė į tikrą detektyvą – naudojantis planšetėmis reikėjo įminti knygų iš keliaujančio portfelio dingimo paslaptį. Trumpam tapę „elektroninėmis pelėdomis“, moksleiviai QR kodų skaitymo programėlės pagalba išaiškino knygų vagį, bei sugrąžino knygas į portfelį.

Net trijose bibliotekose – „Žiburėlio“, Smėlynės ir vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ vyko entuziastingi protmūšiai „Aš ir internetas“, kuriuose dalyvavo „Ąžuolo“ ir M. Karkos progimnazijų moksleiviai bei V. Žemkalnio gimnazijos gimnazistai. O mažesnieji bibliotekų lankytojai matavosi „Mąstymo kepurę“, kuri įsižiebdavo tik sulaukus teisingo atsakymo apie internetą.

„Skaitmeninės savaitės“ metu atvirų durų dienose vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ lankytojai supažindinti su naujų technologijų galimybėmis bibliotekoje – vyko ne tik priemonių pristatymai, bet buvo galima ir išbandyti 3D spausdintuvą, LEGO konstruktorius elektronikos ir mechanikos pradmenims įgyti, Xbox konsolę, valdyti dronus ir pamėginti sukonstruoti robotuką.

Viešojoje ir Smėlynės bibliotekose suaugusiems lankytojams edukacijose „Fotografija ir šeimos skaitmeninio albumo kūrimas“ taip pat pristatytos naujos bibliotekos galimybės – senų nuotraukų ir fotojuostelių skaitmeninimas. „Židinio“ bibliotekoje vyko aktyvi diskusija „Kaip atpažinti tikras ir netikras naujienas“.

Šiaurinė biblioteka, bendradarbiaujanti su Panevėžio pataisos namais, organizavo „Skaitmeninei savaitei“ skirtą renginį, kuriame nuteistųjų bendruomenei pristatė įvairių technologijų galimybes skaityti interaktyvias knygas. Šioje bibliotekoje interaktyvios knygos pristatytos ir Socialinių paslaugų centro lankytojams.

Akcijos metu bibliotekose apsilankė ir skaitmeninio raštingumo mokėsi beveik 200 vaikų ir 60 suaugusiųjų.

Gitana Navagruckienė,
Informacijos skyriaus vedėja