Kviečia akcija „Senjorų dienos internete 2019“!

2019 10 07

Spalio 21–25 d. projektas „Prisijungusi Lietuva“ kviečia stebėti tiesiogines transliacijas iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos TV studijos.

Internetiniuose seminaruose savo sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalinsis žiniomis, patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose. Senjorai iš visos Lietuvos internetu galės užduoti ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Po tiesioginių transliacijų dalyviai kartu su bibliotekininkais bus kviečiami atlikti praktines užduotis ir taip pagilinti žinias. „Senjorų dienų internete“ programoje numatyti konkursai ir prizai už linksmų ir paprastų užduočių sprendimus, aktyvų dalyvavimą.

Maloniai kviečiame spalio 21–24 d. kasdien nuo 11 val. kartu žiūrėti transliacijas Viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34) ar artimiausioje Jums bibliotekoje ir aktyviai dalyvauti po transliacijų vyksiančiuose pokalbiuose ir praktinėse veiklose.

„Senjorų dienos internete 2019“ transliacijų temos:

Spalio 21 d. – Technologijų vitaminai
Bus kalbama apie tai, kokia e. recepto nauda kiekvienam asmeniui; kur ieškoti patikimos informacijos apie Lietuvoje registruotus ir kompensuojamus vaistus. Technologijų pagalbą ir naudą sportuojant pristatys ypatingos transliacijos viešnios.

Spalio 22 d. – Pats sau gidas
Keliauti galima patogiai ir pigiai, o keliones planuoti – lengvai! Kviečiame kartu su transliacijos dalyviais planuoti keliones Lietuvoje ir ne tik. Sužinosite, kaip naudojantis technologijomis planuojamos kelionės viešuoju transportu, nuosavu automobiliu ar lėktuvu, kaip rasti rūpimą viešbutį ar kitą apgyvendinimo, maitinimo ar kultūros įstaigą žemėlapyje.

Spalio 23 d. – Bankas tavo delne
Šiandien bankas telpa telefone, o asmeninis biudžetas – mokėjimo kortelėje. Kaip įgyti pasitikėjimo naudotis šiais įrankiais? Lietuvos bankų asociacijos ir finansų ekspertai pateiks paprastų ir naudingų patarimų, kaip tvarkyti savo pinigus moderniai ir saugiai.

Spalio 24 d. – Bendravimo mados
Ar prisimenate pirmą savo kvietimą į pasimatymą? O ar žinote kaip tai vyksta šiandien? Per transliaciją bus aptarti šiuolaikiniai skaitmeninio bendravimo būdai ir tendencijos. Išgirsite patarimų, kaip socialiniuose tinkluose bendrauti ne tik smagiai, bet ir saugiai. Pokalbio pabaigoje bus paskelbtas senjorams skirtas konkursas.

Spalio 25 d. – Išmanusis daržas
Ruduo – tai metas, kai daržai ir sodai ruošiami žiemos miegui, o daržininkams iškyla daugybė užduočių, todėl geriausia jas sudėlioti prioritetine tvarka. Kaip paruošti sodą žiemai, mielai patars dr. Algirdas Amšiejus. Neturite erdvės daržui? Sužinosite, kaip internetas, pomėgis daržininkauti ar sodininkauti ir turima žemė sujungia bendruomenes.

Daugiau informacijos www.prisijungusi.lt arba artimiausioje bibliotekoje.

Šia akcija siekiama sudominti ir paskatinti Lietuvos senjorus naudotis šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, e. paslaugomis, kritiškai vertinti informaciją.

Iki pasimatymo bibliotekose!