Skambėjo eilės ir gitaros akordai

2020 01 27

Poezijos mylėtojai susirinko į Onos Rašytės poezijos knygos „Pakelk akis“ pristatymą.

Viešojoje bibliotekoje savo poeziją skaitė knygos autorė Rasa Kvedarienė. Ji papasakojo, kaip pasirinko Onos Rašytės pseudonimą, dalijosi eilėraščių sukūrimo aplinkybėmis. Atkreipė dėmesį į knygą puošiančias iliustracijas, kurių autorė – dailininkė Edita Jakubčionytė. Vakarą praskaidrino Monikos Lasinskienės atliekami muzikiniai intarpai. Pritardama sau gitara ji atliko keletą autorinių dainų pagal O. Rašytės eiles.

Pasak autorės, 2018 m. išleista poezijos knyga „Pakelk akis“ yra skirta tiems, kurie ieško gyvenimo prasmės, savęs ir Dievo; kurių sielos ilgisi grožio tiek, kad norėtų jį kurti aplink save; kurie išdrįsta sustoti akimirkai, kad pakeltų akis į Dangų; kurie nebijo svajoti ir tiki, kad svajonės pildosi.

Rasa Kvedarienė yra knygos „Aisčių dvasinės tapatybės beieškant“ (2017 m.) bendraautorė, o knyga „Pakelk akis“ – pirmoji jos poezijos knyga. Joje sudėtos eilės iš įvairiausių autorės gyvenimo laikotarpių.

„Per poeziją dalinuosi savo išgyvenimais, įžvalgomis apie žmogaus būties trapumą ir tuo pačiu jo didybę“, – teigė autorė, vieną knygą su autografu dovanodama bibliotekai.

Sandra Voveriūnienė,
Abonemento vedėja