Vaikų vasaros poilsis ir kūryba

2020 09 05

Šiemet birželio-liepos mėnesiais vaikams organizavome įvairias temines (kamishibai teatro, fotografijos, kūrybines) edukacijas, o rugpjūtį surengėme jau tradicija tapusias, 17-us metus vykstančias vasaros stovyklas mažiesiems panevėžiečiams, kurias finansavo miesto savivaldybė.

Penkiose miesto bibliotekose: Šiaurinėje, Smėlynėje, „Židinyje“, „Žiburėlyje“ ir vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ praleisti paskutinį vasaros mėnesį panoro net 256 6-14 m. amžiaus vaikai.

Stovyklose įvyko 63 renginiai, kuriuose apsilankė 2369 jaunieji panevėžiečiai. Džiugu, kad iš jų net 32 tapo naujais bibliotekų skaitytojais.

Vaikų dienos stovyklose netrūko įvairios veiklos: kūrybinių užsiėmimų, susitikimų su įvairių sričių menininkais, išvykų ir kitokų pramogų. Stovyklautojai spėjo nemažai sužinoti, išmokti, nuveikti, pamatyti ir patirti.

Keramikė, „Jurgitėlės amatai“ vadovė Jurgita Čiplytė mokė stovyklautojus molio paslapčių, tautodailininkė Rasa Grigiene tapybos ant vandens (ebru) ir sapnų gaudyklių meno. Dailininkė ir vaikiškų knygų iliustratorė Sigita Adomavičienė supažindino su grafikos technika, panaudojant monotipiją. Dailės terapeutė Vaida Virbalaitė vedė dailės terapijos, o „Magic Dot Studio“ edukatorė surengė kūrybinį mandalų taškavimo užsiėmimą.

Stovyklose apsilankė ir animatoriai, išpiešę vaikams veidukus, išlankstę jiems augintinius iš balionų bei kartu pūtę milžiniškus muilo burbulus. Natūralių trumpalaikių chna tatuiruočių meistrė Gundega Čepienė stovyklautojus pradžiugino piešiniais ant rankų. Svečiavosi mokslinė laboratorija „ant ratų“ „Atradėjas“, surengusi tikrą šou: vaikai dalyvavo eksperimentuose su skystu azotu, bandė laikyti ugnį rankose, pasidarė linksmas šukuosenas, išsivalė dantis keistu šepetėliu, gamino dirbtinį sniegą ir didžiulį „šlykštuką“ bei ragavo pačių pasigamintų ledų. Dėmesio sulaukė ir patyriminė „Vikingų kaimo“ edukacija apie karybą bei senovinius žaidimus.

Vaikai žaidė ne tik stalo ir lauko žaidimus, išbandė linksmąsias estafetes, bet ir dalyvavo gydomosios aerobikos užsiėmime su profesionalia judesio gydytoja Birute Kaminskiene iš sveikatingumo centro „Vidmavita“.