Pasitinkant poetės gimtadienį

2020 10 30

Spalio 31-ąją dieną žinoma poetė, publicistė Elena Mezginaitė būtų minėjusi savo 79-ajį gimtadienį, tačiau Likimo knygoje buvo parašytas kitoks scenarijus.

Jau 15-a metų Elena liko tik ją pažinojusių ir mylėjusių žmonių širdyse, prisiminimuose ir savo kūryboje.

Jos kūrybinis gyvenimas prabėgo Rokiškyje, Kupiškyje, o nuo 1965-ųjų – Panevėžyje. Ji dirbo įvairių Panevėžio laikraščių redakcijose, daugelį metų vadovavo Panevėžio literatų būreliui, buvo aktyvi ir matoma Panevėžio kultūrinio gyvenimo dalyvė. Poetė išleido keturias poezijos knygas, rašė pjeses, parengė kelis informacinius leidinius apie Panevėžio kraštą ir rajoną, jos eilėraščiai tapo dainomis. „Didžiausias džiaugsmas, kai išgirstu, kad kažkam patiko mano vienas ar kitas eilėraštis. Tai retos minutės – tuomet jauti, kad esi kai kam reikalingas“, – rašė poetė.

Šiais metais bibliotekos prašymu ir miesto bendruomenės pritarimu savivaldybės viešajai bibliotekai suteiktas Elenos Mezginaitės vardas. Pasivadindama poetės vardu biblioteka ne tik įamžina šios žymios kraštietės indėlį į Panevėžio kultūrinį gyvenimą, bet ir įsipareigoja puoselėti bei skleisti jos literatūrinį palikimą.

Džiaugdamiesi gautu vardu planavome organizuoti gražią šventę ją pažinojusiems, mėgstantiems jos eilėraščius ir dainas, tačiau pandemija privertė pakeisti savo planus, atidėti svajones ir parodė, koks trapus, pažeidžiamas ir priklausomas nuo aplinkybių žmogus.

Mes nuoširdžiai tikime, kad niekam nepavyks sugriauti mūsų planų visus ateinančius metus skirti Elenos Mezginaitės 80-ųjų gimimo metinių minėjimui ir kviesti jos gerbėjus į pačius įvairiausius renginius miesto bibliotekose.

„Aš gyvenau

tarsi būčiau nemirtinga: