Virtualios pramogos

Knygnešystei atminti

Svečiuose pas giminėlę

Lietuviškajam Hariui Poteriui –20

„Draugystė ant straublio galo“

Viktorina apie Panevėžį

Knygų herojai

Sniego žmogelių viktorina

Robinzonas Kruzas

Artėja Kalėdos

Kokia turtinga lietuvių kalba

Pasakų šaly, nykštukų karalystėj

Kas yra kas? Augalas ar valgis? Grybas ar žuvis?

Ką žinome apie paukščius?

Nuotolinės edukacijos

Užsiėmimo dalyviams pristatoma Mariaus Marcinkevičiaus ir Aušros Kiudulaitės paveikslėlių knyga vaikams „Draugystė ant straublio galo“.

Užsiėmimo metu skaitoma knygelė, su vaikais aptariama, kokia būna draugystė, kas su kuo gali draugauti, žaidžiamas žaidimas „Kuo būtum tu, jeigu aš būčiau…?“, pasigaminamas dramblys su pelyte. Užsiėmimo pabaigoje dalyvių laukia viktorina Kahoot aplinkoje.

Skirta: 6–8 m. vaikams
Trukmė: 1 val.
Vieta: vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ (Kniaudiškių g. 38)
Registracija: tel. 8 45 420200 arba el. paštu zaliojipeleda@panbiblioteka.lt.

Turėti pieštukinių klijų.

Nemokama.

Edukacija gali vykti ir nuotoliniu būdu.

Edukacinės programos tikslas – supažindinti su dr. J. Basanavičiaus (1851–1927) asmenybe, įdomesniais biografijos faktais, nuveiktais darbais Lietuvos ir lietuvių tautos labui, pristatant vaikams knygas apie dr. Joną Basanavičių.

Pasakojimas iliustruojamas vaizdine medžiaga. Užsiėmimo programoje – interaktyvi KAHOOT viktorina, kurios metu dalyviai pasitikrins ir įtvirtins gautas žinias.

Skirta: 2–4 klasių moksleiviams.
Trukmė: 45 min.
Vieta: nuotoliniu būdu
Registracija: tel. 8 45 420 200 arba el. paštu zaliojipeleda@panbiblioteka.lt

Kaina – 1,00 Eur.

Edukacinio užsėmimo metu dalyviai supažindinami su jaunosios kartos rašytoja Kotryna Zyle bei jos „Didžiąja būtybių knyga“ ir trumpa vandens, dangaus, žmogaus gyvenimo, požemio, namų ir žemės būtybių charakteristika. Klausomės skaitomų trijų trumpų sakmių apie laumes ir vyksta varžytuvės „Ką sužinojai apie laumes šiandien?“

Skirta: ikimokyklinio amžiaus vaikams ir 1–6 kl. moksleiviams
Dalyvių skaičius: iki 25 dalyvių
Trukmė: 45 min.
Vieta: Šiaurinė biblioteka (Pušaloto g. 55).
Registracija: tel. 8 45 463 957 arba el. paštu siaurine@panbiblioteka.lt.

Nemokama.

Edukacijos tikslas – priminti vaikams, kaip svarbu valyti dantukus, kada ir kaip taisyklingai tą daryti.

Užsiėmimo metu skaitomos ištraukos iš knygelių vaikams apie dantukus. Po skaitymo vaikai aptaria dantukų gedimo priežastis, įtvirtina žinias apie naudingą ir žalingą maistą dantukams, diskutuoja apie laiką, skirtą dantukų valymui, atlieka interaktyvią užduotį „2 minutės: daug ar mažai?“ ir pasigamina dantų monstriuką.

Skirta: 4–7 m. vaikams
Trukmė: 1 val.
Vieta: vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ (Kniaudiškių g. 38).
Registracija: tel. 8 45 420 200 arba el. paštu zaliojipeleda@panbiblioteka.lt.

Turėti pieštukinių klijų ir flomasterių.

Nemokama.

Edukacinės programos metu moksleiviai supažindinami su knygnešių gyvenimu, jų įtaka Lietuvos kultūros vystymuisi ir vėliau iškovotai nepriklausomybei.

Moksleiviai improvizuota „laiko mašina“ nusikelia į XIX amžiaus pabaigos Lietuvą, kuri tuo metu buvo okupuota Rusijos imperijos ir patenka į laikotarpį, kai buvo uždraustos lietuviškos knygos.

„Keliaudami“ kartu su knygnešiais Jurgiu Bieliniu, vyskupu Motiejumi Valančiumi, Gabriele Petkevičaite–Bite ir Juozu Masiuliu, moksleiviai išsiaiškina ne tik kaip veikė knygnešių tinklas, kokiais būdais buvo gabenamos, platinamos ir slepiamos knygos, bet ir sužino, kas yra „Vargo mokykla“ ir kirilica (graždanka).

Atlikę užduotis ir pasitikrinę žinias, moksleiviai dalyvauja žaidime „Knygnešiai“, kurio metu turi galimybę pasijausti tikrais lietuviškų knygų gabentojais ir platintojais.

Skirta: 2-4 klasių moksleiviams.
Dalyvių skaičius: iki 25 moksleivių.
Trukmė: 1 val.
Vieta: biblioteka „Židinys“ (Nemuno g. 76)
Registracija: tel. 8 45 461567 arba el. paštu zidinys@panbiblioteka.lt.

Edukacija gali vykti ir nuotoliniu būdu.

Knygų skaitymai

Edukaciniai užsiėmimai

Vaikų kūryba

Kūrybiniai užsiėmimai