EX libris. Elenai Mezginaitei – 80

Siekiant įprasminti poetės Elenos Mezginaitės atminimą, biblioteka, bendradarbiaudama su Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazija paskelbė Panevėžio moksleivių ekslibrisų konkursą, kurio tikslas – aktualinti E. Mezginaitės kūrybą, puoselėti knygos ženklo meną, suteikti naujų kūrybinių impulsų ir įkvėpimo, plėsti kultūrinį ir literatūrinį akiratį.

Konkurso laikotarpis: 2021 birželio 1 d. iki 2021 m. spalio 22 d. Konkurso nuostatai.

Lapkričio 11 d. Konkursui pateiktus darbus vertino bibliotekos direktorės Loretos Breskienės patvirtinta vertinimo komisija: bibliotekos dailininkė Asta Radvenskienė, menotyrininkė Jurga Speičienė, mokytojas Henrikas Mazūras (Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazija). Konkursui iš viso buvo pateikti 46 darbai, iš jų – 15 nekonkursinių darbų (mokytojų ir šeštokų). Visi jie – Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos moksleivių.

I kategorija (13-15 m.)
1 vieta – Goda Raukštutė (mokytoja Laurinavičienė), 2 vieta – Ieva Preidytė (mokytoja D. Laurinavičienė), 3 vieta – Viktorija Monstavičiūtė (mokytoja D. Petrauskė).

II kategorija (virš 16 m.)
1 vieta – Adelina Kofman (mokytojas H. Mazūras), 2 vieta – Karolina Ališauskaitė (mokytoja D. Laurinavičienė), 3 vieta – Daniella Danielsen (mokytoja D. Laurinavičienė).

Paskatinamieji prizai:
I kategorija – Danielė Petkevičiūtė (mokytoja D. Petrauskė), Viltė Skiestenytė (mokytoja D. Petrauskė); II kategorija – Kamilė Lukošiūtė (mokytoja D. Laurinavičienė), Dorotėja Surinovaitė (mokytojas H. Mazūras), Nojus Rupainis (mokytojas H. Mazūras); šeštokai – Danas Kazlauskas (mokytojas H. Mazūras), Kotryna Bručaitė (mokytojas H. Mazūras), Elina Marija Brazdžiūnaitė (mokytojas H. Mazūras).

Mokytojų ekslibrisai

Projektą „Provincijos tango“ remia Lietuvos kultūros taryba.

Dešinėje – dailininkės Ritos Kosmauskienės ženklas.