Leidinio užsakymas, rezervavimas

Skaitytojai, turintys vieningą LIBIS skaitytojo pažymėjimą, internete gali užsisakyti ir/ar rezervuoti knygas, prasitęsti jų išdavimo laiką bei pasižiūrėti savo užsakymų duomenis.

Nuo 2021 m. rugpjūčio 12 d. Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos elektroninis katalogas nebenaudojamas. Atlikti dokumentų paiešką ir užsakyti leidinius galima naudojantis atnaujintu bibliotekų elektroninių paslaugų portalu iBiblioteka.

Kaip prisijungti prie portalo iBiblioteka?

Knygas (ne daugiau kaip 30 vnt.) galima užsakyti telefonu, el. paštu (bibliotekų kontaktai ČIA) ar portale iBiblioteka internetu. Knygas reikia atsiimti per 3 dienas.

Užsisakyti leidinį galima bet kurioje bibliotekoje, išskyrus Informacijos skyrių.

Kaip užsakyti knygas portale iBiblioteka?

Jei atlikę paiešką bibliotekos elektroniniame kataloge radote Jums reikalingą leidinį, tačiau šis leidinys yra jau skaitomas ir laisvų egzempliorių fonduose nėra, šį leidinį Jūs galite rezervuoti.

Knygų rezervacija bibliotekos el. kataloge galioja 5 dienas, po to knygos vėl grąžinamos į fondą.

Svarbu! Reguliariai tikrinti savo el. pašto dėžutę, nes jei leidinio neatsiimsite iki nurodytos dienos bibliotekos darbo pabaigos, leidinys bus sugrąžintas į fondą.

Rezervuoti leidinį galima bet kurioje bibliotekoje, išskyrus Informacijos skyrių. Rezervuojamų leidinių kiekis neribojamas.

Grąžinimo terminą galite prasitęsti telefonu, el. paštu ar internetu:

  • bibliotekos svetainėje paspauskite „Grąžinimo termino pratęsimas“,
  • įrašykite savo skaitytojo pažymėjimo numerį ir slaptažodį (slaptažodis yra jūsų pavardė lietuviškais rašmenimis, jei jo nekeitėte). Jei senasis slaptažodis neveikia, jį gali Jums sugeneruoti bibliotekos darbuotojas. Kiti prisijungimo būdai ir pagalba jungiantis.
  • prie knygos pavadinimo esančioje nuorodoje spauskite „Pratęsti grąžinimo terminą“.

Svarbu! Pratęsti galima, kol nesibaigė knygos grąžinimo terminas ir jei leidinio nėra rezervavęs kitas skaitytojas. Jeigu grąžinimo terminas yra pasibaigęs, pratęsti jį galima tik paskambinus telefonu į savo biblioteką arba el. paštu.

Delspinigiai. Negrąžinus leidinių nustatytu laiku, imamas 0,01 euro mokestis už kiekvieną uždelstą bibliotekos darbo dieną kiekvienam negrąžintam leidiniui.

Knygomatas – tai bekontaktė knygų skolinimosi paslauga. Viešojoje bibliotekoje (Abonemento ir Informacijos skyriaus fondai) bei Šiaurinėje bibliotekoje iš anksto užsakytas knygas galite atsiimti Jums patogiu laiku, net kai bibliotekos nedirba. Paslauga nemokama.

KNYGOMATO naudojimosi instrukcija

  1. Užsisakykite norimus leidinius internetu iBiblioteka.lt. Užsakant iš Abonemento, Informacijos skyriaus ar Šiaurinės bibliotekos fondų pažymėkite kur norėsite atsiimti, šiuo atveju – KNYGOMATE.
  2. Sulaukite SMS žinutės su knygomato prisijungimo kodu ir tik tada atvykite prie knygomato, spauskite žvaigždutę ir įveskite gautą kodą. Paimkite knygas.
  3. Užsakytus leidinius iš knygomato pasiimti reikia per SMS žinutėje nurodytą laiką (24-48 val.), priklausomai nuo knygomato apkrovimo.
  4. Iš knygomato leidinius galite pasiimti bet kuriuo paros metu.

Viešosios bibliotekos ne darbo metu galite pasinaudoti KNYGOMATO grąžinimo dėže. Grąžinti galite tik iš Viešosios bibliotekos (Kniaudiškių g. 34) paimtus leidinius. Šalia Šiaurinės bibliotekos (Pušaloto g. 55) knygomato įrengta atskira knygų grąžinimo dėžė. Grąžinti čia galite tik iš Šiaurinės bibliotekos paimtus leidinius.

Iškilus klausimams susisiekite el. paštu viesoji@panbiblioteka.lt arba tel. 8 45 420379. Šiaurinės bibliotekos tel. 8 45 463 957, el. p. siaurine@panbiblioteka.lt.