Leidinio užsakymas, rezervavimas

Skaitytojai, turintys vieningą LIBIS skaitytojo pažymėjimą, internete gali užsisakyti ir/ar rezervuoti knygas, prasitęsti jų išdavimo laiką bei pasižiūrėti savo užsakymų duomenis.

PAIEŠKA bibliotekos elektroniniame kataloge https://panmvb.libis.lt/index.jsp

Knygas (ne daugiau kaip 30 vnt.) galima užsakyti telefonu, el. paštu (bibliotekų kontaktai ČIA) ar bibliotekos elektroniniame kataloge internetu. Knygas reikia atsiimti per 3 dienas.

Užsisakyti leidinį galima bet kurioje bibliotekoje, išskyrus Informacijos skyrių.

Jei atlikę paiešką bibliotekos elektroniniame kataloge radote Jums reikalingą leidinį, tačiau šis leidinys yra jau skaitomas ir laisvų egzempliorių fonduose nėra, šį leidinį Jūs galite rezervuoti.

Mokomasis filmukas.

Knygų rezervacija bibliotekos el. kataloge galioja 5 dienas, po to knygos vėl grąžinamos į fondą.

Svarbu! Reguliariai tikrinti savo el. pašto dėžutę, nes jei leidinio neatsiimsite iki nurodytos dienos bibliotekos darbo pabaigos, leidinys bus sugrąžintas į fondą.

Rezervuoti leidinį galima bet kurioje bibliotekoje, išskyrus Informacijos skyrių. Rezervuojamų leidinių kiekis neribojamas.

Grąžinimo terminą galite prasitęsti telefonu, el. paštu ar internetu:

  • bibliotekos svetainėje paspauskite „Grąžinimo termino pratęsimas“,
  • įrašykite savo skaitytojo pažymėjimo numerį ir slaptažodį (slaptažodis yra jūsų pavardė lietuviškais rašmenimis, jei jo nekeitėtėte),
  • prie knygos pavadinimo esančioje nuorodoje spauskite „Pratęsti“.

Mokomasis filmukas

Svarbu! Pratęsti galima, kol nesibaigė knygos grąžinimo terminas ir jei leidinio nėra rezervavęs kitas skaitytojas. Jeigu grąžinimo terminas yra pasibaigęs, pratęsti jį galima tik paskambinus telefonu į savo biblioteką arba el. paštu.

Delspinigiai. Negrąžinus leidinių nustatytu laiku, imamas 0,01 euro mokestis už kiekvieną uždelstą bibliotekos darbo dieną kiekvienam negrąžintam leidiniui.

Knygomatas – tai bekontaktė knygų skolinimosi paslauga. Viešojoje bibliotekoje (Abonemento fondas) iš anksto užsakytas knygas galite atsiimti Jums patogiu laiku, net kai biblioteka nedirba. Paslauga nemokama.

KNYGOMATO naudojimosi instrukcija

  1. Užsisakykite norimus leidinius internetu katalogas.panbiblioteka.lt, pasirenkant Abonemento fondą.
  2. Kiekvieną kartą, užsakę leidinius internetu, pateikite prašymą užpildydami formą ČIA: įveskite savo skaitytojo pažymėjimo numerį ir mobilaus telefono numerį.
  3. Sulaukite SMS žinutės su knygomato prisijungimo kodu ir tik tada atvykite prie knygomato (Kniaudiškių g. 34), spauskite žvaigždutę ir įveskite gautą kodą. Paimkite knygas.
  4. Užsakytus leidinius iš knygomato pasiimti reikia per SMS žinutėje nurodytą laiką (24-48 val.), priklausomai nuo knygomato apkrovimo.
  5. Norėdami rezervuotus leidinius pasiimti iš knygomato, turite pateikti prašymą ne vėliau kaip likus dviems darbo dienoms iki rezervacijos galiojimo pabaigos.
  6. Iš knygomato leidinius galite pasiimti bet kuriuo paros metu.

Bibliotekos ne darbo metu galite pasinaudoti KNYGOMATO grąžinimo dėže. Grąžinti galite tik iš Viešosios bibliotekos (Kniaudiškių g. 34) paimtus leidinius.

Iškilus klausimams susisiekite el. paštu viesoji@panbiblioteka.lt arba tel. 8 45 420379.