Duomenų bazės

Miesto bibliotekose galite nemokamai naudotis laisvai prieinamomis ir prenumeruojamomis Lietuvos ir užsienio duomenų bazėmis.

Bibliotekos skaitytojai, norintys naudotis EBSCO Publishing duomenų baze iš namų, prašome kreiptis į Informacijos skyrių (Kniaudiškių g. 34) el. paštu viesoji@panbiblioteka.lt . Nurodykite savo vardą ir pavardę bei skaitytojo pažymėjimo numerį. Individualius nuotolinio vartotojo prisijungimo duomenis išsiųsime el. paštu.

Tai unikali teismų praktikos paieškos sistema, kurioje rasite Lietuvos Respublikos teisės aktus ir teismų praktikos dokumentus.

Čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt.

Prieinama tik bibliotekose: Viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34), Parko (Parko g. 37), Smėlynės (Smėlynės g. 49), Šiaurinėje (Pušaloto g. 55) ir „Židinio“ (Nemuno g. 76).

Ebsco Publishing – 8 duomenų bazių paketas. Visateksčiai periodinių leidinių straipsniai socialinių, humanitarinių, medicinos ir technikos mokslų klausimais.

Visateksčius leidinius galima skaityti keliais formatais: PDF, HTML, XML. Bazėse yra elektroniniai vertėjai, verčiantys straipsnius į vokiečių, prancūzų, ispanų kalbas.

Duomenų baze galite naudotis visose bibliotekose. Skaitytojams, pageidaujantiems dirbti ne bibliotekoje, suteikiami individualūs slaptažodžiai. Rašykite el. paštu viesoji@panbiblioteka.lt. Nurodykite vardą, pavardę ir skaitytojo pažymėjimo numerį. Prisijungimo duomenis atsiųsime el. paštu.

 Nuotolinė prieiga vartotojams ČIA.

DELFIplius – naujienų portalas, kuriame rasite niekur kitur nepublikuojamą profesionalių publicistų, gabių naujokų ir solidžių užsienio leidinių turinį lietuvių k. Visos naujienos publikuojamos be jokių reklamų. 

15minMAX – šiuolaikiško ir unikalaus turinio naujienų portalas, kuriame taip pat rasite „The New York Times“, „The Atlantic“, „Quartz“, „New Scientist“, „Psychology Today“ ir kt. vakarietiškų periodinių leidinių straipsnių vertimus į lietuvių k.

Lrytas Premium – galimybė neribotai skaityti visą portalo lrytas.lt turinį.

Prieiga tik bibliotekose. Teiraukitės slaptažodžių darbuotojų.