Duomenų bazės

Miesto bibliotekose galite nemokamai naudotis laisvai prieinamomis ir prenumeruojamomis Lietuvos ir užsienio duomenų bazėmis.

Bibliotekos skaitytojai, norintys naudotis EBSCO Publishing duomenų baze iš namų, prašome kreiptis į Informacijos skyrių (Kniaudiškių g. 34) el. paštu viesoji@panbiblioteka.lt . Nurodykite savo vardą ir pavardę bei skaitytojo pažymėjimo numerį. Individualius nuotolinio vartotojo prisijungimo duomenis išsiųsime el. paštu.

Tai didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir viso pasaulio. Prieiga prie BNS naujienų bazės galima per bet kokią interneto naršyklę, suvedus BNS tinklapio adresą https://www.bns.lt.

Prie uždaros BNS naujienų bazės prisijungimas yra įmanomas tik naudojantis bibliotekos interneto ryšiu. 

Jeigu bibliotekoje automatinis prisijungimas adresu https://www.bns.lt neįvyksta, vartotojų prisijungimo zonoje tinklapio dešiniajame viršutiniame kampe spauskite „Pagal IP“.

Prisijungimų sesijų trukmė ir skaičius – neribojami.

Duomenų baze galite naudotis tik Viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34).

Tai unikali teismų praktikos paieškos sistema, kurioje rasite Lietuvos Respublikos teisės aktus ir teismų praktikos dokumentus.

Čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt.

Prieinama tik bibliotekose: Viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34), Parko (Parko g. 37), Smėlynės (Smėlynės g. 49), Šiaurinėje (Pušaloto g. 55) ir „Židinio“ (Nemuno g. 76).

Ebsco Publishing – 8 duomenų bazių paketas. Visateksčiai periodinių leidinių straipsniai socialinių, humanitarinių, medicinos ir technikos mokslų klausimais.

Visateksčius leidinius galima skaityti keliais formatais: PDF, HTML, XML. Bazėse yra elektroniniai vertėjai, verčiantys straipsnius į vokiečių, prancūzų, ispanų kalbas.

Duomenų baze galite naudotis visose bibliotekose. Skaitytojams, pageidaujantiems dirbti ne bibliotekoje, suteikiami individualūs slaptažodžiai. Rašykite el. paštu viesoji@panbiblioteka.lt. Nurodykite vardą, pavardę ir skaitytojo pažymėjimo numerį. Prisijungimo duomenis atsiųsime el. paštu.

 Nuotolinė prieiga vartotojams ČIA.

Naxos Music Library duomenų bazėje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Čia rasite kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodyną ir kitą informaciją.

Duomenų baze galima naudotis visose bibliotekose. Vartotojams suteikiama ir nuotolinė prieiga. Rašykite el. paštu viesoji@panbiblioteka.lt. Nurodykite vardą, pavardę ir skaitytojo pažymėjimo numerį. Prisijungimo duomenis atsiųsime el. paštu.

DELFIplius – naujienų portalas, kuriame rasite niekur kitur nepublikuojamą profesionalių publicistų, gabių naujokų ir solidžių užsienio leidinių turinį lietuvių k. Visos naujienos publikuojamos be jokių reklamų. 

15minMAX – šiuolaikiško ir unikalaus turinio naujienų portalas, kuriame taip pat rasite „The New York Times“, „The Atlantic“, „Quartz“, „New Scientist“, „Psychology Today“ ir kt. vakarietiškų periodinių leidinių straipsnių vertimus į lietuvių k.

Prieiga tik bibliotekose. Teiraukitės slaptažodžių darbuotojų.