Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K.)

Taip, skaitytojo pažymėjimas kainuoja 1 Eur. Vaikams iki 16 metų įsigyti skaitytojo pažymėjimo nereikia, jie aptarnaujami nemokamai.

Ne, skaitytojo pažymėjimu gali naudotis tik asmuo, kuriam šis pažymėjimas išduotas.

Taip, LIBIS pažymėjimas galioja visose Lietuvos bibliotekose, prisijungusiose prie LIBIS sistemos. Jų sąrašą rasite ČIA.

Taip. Bibliotekos lankytojai be skaitytojo pažymėjimo gali naudotis šiomis bibliotekos paslaugomis: kompiuteriais, interneto prieiga, lankytis renginiuose, dalyvauti mokymuose, edukaciniuose užsiėmimuose, naudotis skaityklomis, žiūrėti parodas.

Ne. Pasiskolintą leidinį turite grąžinti toje bibliotekoje, kurioje jį skolinotės.

Taip, gali.

Taip, jei knygas skolinotės Viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34), Smėlynės (Smėlynės g. 49) ir Šiaurinėje bibliotekoje (Pušaloto g. 55) leidinius galite grąžinti ir šių bibliotekų nedarbo metu, pasinaudodami knygų grąžinimo dėžėmis prie šių bibliotekų. Iš kitų bibliotekų pasiskolintus leidinius galite grąžinti tik jų darbo laiku.

Į namus galite pasiskolinti 30 dokumentų 30 dienų. Jei leidinio nėra rezervavęs kitas skaitytojas, Jums knygos grąžinimo terminas gali būti pratęstas du kartus.

Taip. Leidinių grąžinimo terminą galite pratęsti paskambinę į tą biblioteką, kurioje skolinotės leidinį.

Taip pat galite parašyti elektroniniu paštu tai bibliotekai, kurioje skolinotės leidinį. Laiške informuokite, kad norite pratęsti knygos terminą ir parašykite savo vardą, pavardę ar skaitytojo pažymėjimo numerį.

Savarankiškai knygos grąžinimo terminą galite prasitęsti internetu: portale iBiblioteka prisijungę pasirinkite kortelę Mano iBiblioteka (arba naudokitės bibliotekos svetainėje „Grąžinimo termino pratęsimas“). Skiltyje Užsakymai rasite Jūsų skaitomų dokumentų sąrašą. Išduotiems leidiniams rasite pasirinkimą Pratęsti grąžinimo terminą.

Leidinio prasitęsti neleidžia, jei: knygą yra rezervavęs kitas skaitytojas, vėluojate pratęsti leidinį arba metų pradžioje nepersiregistravote bibliotekoje.

Tokiu atveju, norėdami pratęsti leidinį, kreipkitės į biblioteką, iš kurios pasiskolinote leidinį, telefonu, el. paštu arba nuvykite į biblioteką.

Taip, bibliotekoje galite skaityti laikraščius ir žurnalus. Taip pat žurnalus galite pasiskolinti ir į namus. Prenumeruojamų periodinių leidinių pavadinimų teiraukitės konkrečioje bibliotekoje.

Praradus ar sugadinus leidinį, turite jį pakeisti tokiu pat arba bibliotekos pripažintu lygiaverčiu leidiniu. Jei negalite grąžinti tokio pat, teiraukitės bibliotekoje, kokiu kitu leidiniu galėtumėte jį pakeisti.

Biblioteka teikia knygų į namus pristatymo paslaugą asmenims, turintiems judėjimo negalią arba dėl amžiaus ar laikino neįgalumo negalintiems lankytis bibliotekoje. Plačiau apie paslaugą.

Kreipkitės į artimiausią biblioteką.

Taip. Nemokamu belaidžiu interneto ryšiu galima naudotis visose miesto bibliotekose.

Taip, visose bibliotekose teikiamos spausdinimo, skenavimo ir kopijavimo paslaugos, kurios yra mokamos. Mokamų paslaugų sąrašas.

Taip, renkant medžiagą ar rengiant mokslo darbų sąrašą Jums pagelbės Informacijos skyriaus darbuotojai. Kreipkitės tel. 8 45 420 379, el. paštu viesoji@panbiblioteka.lt arba atvykite į Viešąją biblioteką (Kniaudiškių g. 34).

Nuotolinei prieigai slaptažodžiai suteikiami Ebsco Publishing duomenų baze. Dėl prisijungimo iš namų teiraukitės el. paštu viesoji@panbiblioteka.lt.

Taip, visos miesto bibliotekos yra draugiškos gyvūnams.

Jei neradote jus dominančio klausimo, pasinaudokite tiesioginio bendravimo paslauga KLAUSK arba rašykite mums el. paštu klausk@panbiblioteka.lt.