Berniukas su žvaigžde kojinėje

Vaikams nuo 12 metų.

„Berniukas su žvaigžde kojinėje“ – pasakojimas, įkvėptas tikros istorijos apie musulmonus, gelbėjusius žydų vaikų gyvybes Antrojo pasaulinio karo metu.

1942-ieji. Vienuolikmetis Rubenas slepiasi nuo nacių Didžiojoje Paryžiaus mečetėje. Prapuolė jau tūkstančiai žydų vaikų, o Rubeno tėvai beviltiškai bando rasti jo seserį.

Jei tik kam kils bent menkiausias įtarimas, kas Rubenas yra iš tiesų, jį nužudys. Taip pat ir jam padedančius žmones. Rubenas turės išmokti gyventi kaip musulmonas, kol sulauks garsiojo Lapino, kuris padės jam nusigauti į Ispaniją pas savo šeimą.

Bet kai mečetėje prasideda kratos, o Lapinas taip ir nepasirodo, Rubenas privalo bėgti. Prancūzijos pietuose jam tenka priprasti prie naujos tikrovės ir susitaikyti su trikdančia žinia, kas yra tikrasis Lapinas.

Ši knyga skatina empatiją ir gerumą; padeda geriau suprasti Holokausto istoriją ir suvokti, ką per Antrąjį pasaulinį karą patyrė žydai; skatina apie žmones spręsti pagal jų poelgius, o ne pagal tautybę, rasę, religiją; suteikia vilties, kad net siaubingiausiose situacijose atsiranda gerų ir patikimų žmonių.

Vertė Daumantas Gadeikis.