Keliaujam į pajūrį

Ar žinojai, kad pajūryje ir pamaryje įdomu apsilankyti ne tik vasarą? 

Kviečiame vaikus ir suaugusiuosius pakeliauti po Klaipėdos kraštą, užsukti į pamario miestus ir miestelius, aplankyti populiarius kurortus prie jūros Palangą ir Šventąją, susipažinti ypatingomis Kuršių nerijos vietovėmis ir jų istorijomis ir, žinoma, grožėtis nuostabiais gamtos lobiais! Kelionėje jus lydės smalsi mergaitė Vija, atostogauti išsiruošusi su gero ūpo nestokojančiais seneliais ir išdykusia šunyte Meška.

Ši knyga skatina pastabumą ir žadina smalsumą; supažindina su pajūriu ir pamariu, jų istorija bei gamtos turtais; padeda pažinti uostamiestį Klaipėdą ir jos apylinkes.

Knygą parašė gidė ir edukatorė Rūta Norkūnė, jau išleidusi knygą vaikams „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja“. Pirmoje knygoje autorė kvietė miestinėti savo gimtajame Vilniuje, o šioje – atrasti pajūrį ir pamarį, vietas, kurias pamilo dar vaikystėje atostogaudama. Rūta į pajūrį labiausiai mėgsta keliauti žiemą, kai po kojomis paplūdimyje girgžda sniegas, o į pamarį – pavasarį, kai pakrantėse klega paukščiai. Su ja kartu keliauja ir išdykėlė augintinė – didžioji pudelė Frėja, kuri mielai atsiliepia ir šaukiama Meškos vardu.

Knygą iliustravo dailininkė Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė, kurios iliustracijos papuošė daugelį knygų vaikams, taip pat T. Dirgėlos „Akių obuolių pyragą“. Iliustruotojai dirba daugiausiai prie stalo, o keliauja popieriuje, istorijų herojų takais – iliustruoja. Bet Eglė jau žiemą ima svajoti apie Lietuvos pajūrį, pamarį ir atostogas ten. Taigi, kai leidykla pakvietė ją pakeliauti su Vija, Meška ir jų seneliais, gaudyti pieštuku jų nuotaikas ir marių žuvis, buvo tikrai ir dvigubas džiaugsmas, ir smagumas.