Remyga

Rimantas Kmita lietuvių literatūros pasaulyje vardą įtvirtino savo debiutiniu romanu „Pietinia kronikas“. Knyga ne tik sulaukė daugybės puikių kritikų apžvalgų, bet taip pat buvo išrinkta geriausia metų knyga. Pagaliau skaitytojai sulaukė naujo autoriaus romano „Remyga“, kuris ir vėl nukels į pirmųjų Lietuvos nepriklausomybės metų Šiaulius.

Rimantas Kmita sako, kad nors abi knygos susijusios, visgi „Remyga“ nėra „Pietinia kronikas“ tęsinys. Savo pirmajame romane rašytojas į laukinius devyniasdešimtuosius pažvelgė linksmai. „Remyga“ – tamsesnė ir niūresnė, daugialypė istorija, apnuoginanti daug skaudesnę laikmečio pusę.

Pagrindinis romano veikėjas – Remyga, jaunuolis grįžęs iš Sovietų armijos, tarnavęs Afganistane. Jis pasimetęs gyvenime, ieško savo vietos po saule, įsidarbina milicijoje. Netrukus keičiasi santvarka ir Remygai tenka vilktis policininko uniformą. Pokyčiai vyksta ne tik struktūrose, bet ir jaunuolio viduje. Knygos siužetas per Remygos patirtis parodo tamsius dalykus, tuo metu vykusius įvairiuose šalies kampeliuose.