Samarietis

Britų autoriaus MASON CROSS trilerių serijos apie detektyvą Karterį Bleiką antroji dalis – „Samarietis“. Joje detektyvui teks susiremti su labai klastingu žudiku maniaku.
Santa Monikos kalnuose randami trijų jaunų moterų lavonai. Detektyvė Džesika Alen neabejoja – tai patyrusio žudiko aukos. Visos trys moterys buvo kankinamos ir nužudytos tuo pačiu būdu. Detektyvė supranta, kad tai ji jau matė prieš pustrečių metų kitame šalies pakraštyje. Tačiau… anuomet tyrimas buvo nutrauktas ir žudikas liko laisvėje.
Pradėjusi tyrimą Alen išsiaiškina, kad serijinis žudikas sadistas pagrobia, kankina ir žudo vienas vairuojančias moteris, kurioms naktį sugenda automobilis. Jo siūloma pagalba baigdavosi baisia mirtimi. Todėl žiniasklaida pavadino maniaką Samariečiu.
Į pagalbą pasisūlęs Karteris Bleikas neįtikėtinu būdu sugeba nuspėti žudiko veiksmus. Jis net atrodo pernelyg panašus į ieškomąjį. Laiko vis mažiau, įtampa gniaužia kvapą. Karteriui Bleikui reikia rasti būdą, kaip sustabdyti žudiką, net jei dėl to tektų atskleisti dalį savo praeities.

Pirmoji šios serijos knyga – „Žudymo sezonas“.

Iš anglų kalbos vertė Vytautas Petrukaitis.